Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 3 Lourdesgrot Venray Nu de meimaand weer is aangebroken, wil ik u wijzen op de jaarlijkse traditie om tijdens deze maand wekelijks op vrijdagavond om 19.00u in Venray samen de rozenkrans te bidden. De Lourdesgrot bevindt zich ter hoogte van de kruising Eindstraat - Sint Jozefweg. Koninklijke onderscheiding Ofschoon niet woonachtig in ons cluster willen we hier toch de heer Beerkens feliciteren met zijn lintje. Gerrit Beerkens (71) is organist in het hele dekenaat Venray, maar heeft ook gespeeld (en speelt nog) in bijvoorbeeld Amstenrade, Overloon, Siebengewald, Bergen, Wellerlooi, America, Merkelbeek, Viecuri Medisch Centrum locatie Venray, Meterik, Meerlo, Afferden en Well. Bovendien ondersteunt hij wekelijks mensen met een verstandelijke beperking die graag muziek willen maken. Communievieringen (vooraankondiging) Op zondag 17 mei 2009 vindt om 11.00u de tweejaarlijkse communieviering in Veulen plaats. In Leunen wordt de eerste H. Communie traditiegetrouw gevierd op Hemelvaart; dit feest valt dit jaar op donderdag 21 mei 2009. Ook deze viering begint om 11,00u. In verband met het Hoogfeest van Hemelvaart wordt zowel in Veulen als in Heide op de vooravond woensdagavond 20 mei 2009) een extra H. Mis gevierd; in Veulen om 18.00u en in Heide om 19.15u. Boottocht over Maas opent jubileum 450jaar bisdom Roermond Met een boottocht met vuur over de Maas in het weekeinde van 9 en 10 mei start het jubileumfeest 450 jaar bisdom Roermond. Vanaf dit weekeinde worden een jaar lang in Limburg tal van activiteiten georganiseerd om het eeuwenlange bestaan van het geloof in onze regio te vieren. Komend weekeinde vaart een 'vuurboot' van Eijsden tot Mook over de Maas, om het vuur van het geloof letterlijk te verspreiden. Op zaterdagochtend wordt het vuur in Eijsden ontstoken. De boot vaart dan via Maastricht en Schipperskerk naar Maasbracht, waar ze 's nachts blijft liggen. Op zondagochtend vertrekt de boot dan richting Mook en stopt onderweg in Roermond, Kessel, Venlo-Blerick en Broekhuizen om aan het einde van de middag in Mook aan te komen. De boot staat symbool voor het vuur van het geloof, waarvan het eerst vlammetje eeuwen geleden al, in wat wij nu Limburg noemen, is ontstoken. In de eerste eeuwen was vooral de Maas een belangrijke vervoersader om het

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4