3 Witte Donderdag 9 april Net als de voorbije jaren sluiten we ons als parochiecluster aan bij de plechtige viering in de Grote Kerk van Venray. Deze H. Mis vindt plaats om 19.15u. We gedenken dan de instelling van de H. Mis (Laatste Avondmaal) en het priesterschap. U wordt uitgenodigd deze "dekenale" viering mee te vieren. Kerkklokken (Leunen) Volgens een oud gebruik zwijgen de kerkklokken na het Gloria op Witte Donderdag, om pas weer geluid te worden tijdens het Gloria in de Paaswake. Volgens overlevering "gaan de klokken dan naar Rome". Het is een gebruik dat past bij het karakter van deze dagen waarin wij het lijden en sterven van de Heer gedenken Het ontmantelen van het priesterkoor (vóór de vieringen op Goede Vrijdag) hoort daar eveneens bij. Zo is de kerk zonder Christus in het tabernakel (indachtig zijn begrafenis) als het ware zonder ziel. In verband met het bovenstaande wordt in Leunen het angelus tijdelijk stil gelegd. Het slaan der uren kan evenwel niet onderbroken worden. Bijzondere bepaling inzake uitvaarten Mocht er tijdens de Goede Week een parochiaan komen te overlijden, dan kan tijdens het Paastriduum (Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Paaszaterdag) voor de overledene enkel een gebedsdienst gehouden worden en géén uitvaartmis! (aldus de betreffende bepaling in de algemene inleiding van het Altaarmissaal: "Onder de missen voor de overledenen neemt de uitvaartmis de eerste plaats in. Deze mag iedere dag gevierd worden, behalve op de verplichte feestdagen, het Paastriduum en op de zondagen van de Advent, Veertigdagentijd en van Pasen" (no. 336]). Goede Vrijdag 10 april Om 15.00u is er een kruiswegoefening in de kerk van Leunen, terwijl de Herdenking van het lijden en sten/en van onze Heer in Veulen plaatsvindt en wel om 19.15u. Paaszaterdag 11 april Net als andere jaren jaren is er in onze cluster slechts één Paaswake en wel om 19.00u in de kerk van Leunen Vieringen 1' en 2" Paadag Datum Bijzonderheid Kerk Tijd Zo 12 april Pasen (1e Paasdag) Leunen Heide Veulen 09.30u 09.30u 11.00U [Ma 13 april 2" Paadag Leunen 09.30u

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4