B RI ENS VEL D 4 Ter overweging Er was eens een jongen met heel weinig zelfbeheersing. Zijn vader gaf hem op een dag een zak spijkers en zei tegen hem dat hij elke keer als hij zijn zelfbeheersing verloor, een spijker in de achterkant van de schutting moest slaan. De eerste dag sloeg de jongen 37 spijkers in de schutting. De daaropvolgende weken leerde hij zijn kwaadheid onder controle te krijgen. Het aantal spijkers dat hij in de schutting sloeg nam zienderogen af. Hij zag ook in dat het gemakkelijker was om zijn zelfbeheersing niet te verliezen, dan om steeds weer naar die schutting te moeten lopen. Uiteindelijk kwam de dag dat de jongen zijn zelfbeheersing niet meer verloor. Toen hij dit tegen zijn vader zei. stelde deze voor dat de jongen nu - voor elke dag dat hij zijn zelfbeheersing behield - een spijker uit de schutting zou trekken. De dagen gingen voorbij. Na enige tijd was de jongen eindelijk zover dat hij zijn vader kon vertellen dat alle spijkers eruit waren gehaald. De vader nam de jongen bij de hand en ging naar de schutting. In de tuin zei hij: "Je hebt het goed gedaan, mijn zoon, maar kijk nu eens naar al die gaten in de schutting. De schutting zal nooit meer hetzelfde zijn. Als die dingen die je zegt in woede laten ze een litteken achter, net als deze gaten. Voorkom dan deze littekens. Want een verbale wond kan even even erg als een fysieke wond". Pastoor C. Müller Gerrit Arts Brienshoekweg 6 5809 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: Tel: 0478-515221 uitvaartverzorging

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 5