VASTENAKTES: ONTMOET DE ANDER!!! 13 De Cluster Leunen Veulen Heide hebben gekozen voor het project van Wiljo Fleurkens in Ghana. Wiljo is vorig jaar overleden, maar zijn ondernemingen in Ghana worden voortgezet. Voor het slaan van putten voor drinkwater en het bouwen van scholen voor onderwijs is geld nodig. We willen deze actie ondersteunen met een bijeenkomst op 27 maart om 19.30uur in de Hoefslag te Veulen, noteer deze datum. Deze week het laatste stuk in de drieluik over de projecten van Wiljo Fleurkens in het noorden van Ghana. In het eerste stuk ging het vooral over het gebied waar Wiljo werkzaam was en in het tweede gedeelte over Wiljo en de projecten. De projecten worden samen met dorpsbewoners uitgevoerd. Bewoners komen zelf met voorstellen. Vervolgens worden ze betrokken bij de realisatie en is het de bedoeling dat ze, nadat een project is gerealiseerd, zelf voor het onderhoud zorgen. Hierdoor ontstaat een situatie van 'local ownership'. Het gaat om kleinschalige projecten. Ongeveer een halfjaar voor het overlijden werd in Venray de Stichting Calebas opgericht. Voorzitter is Veulenaar Pierre Nijsen. Doelstelling was het ondersteunen van ontwikkelingsprojecten uitgevoerd door Wiljo Fleurkens. 'Wiljo in de lucht houden' zodat projecten uitgevoerd konden worden op het gebied van water, onderwijs en gezondheidszorg. Kort geleden zijn vier leden van de Stichting in het noorden van Ghana geweest. Zij waren blij verrast te zien dat de projecten, ruim een jaar na het overlijden van Wiljo, op een verantwoorde manier functioneren. In de toekomst zullen ze ook projecten in het noorden van Ghana ondersteunen. Zij zullen op 27 maart vertellen over Calebas, hun reis en de voortgang van projecten. De fam. Fleurkens in de persoon van Jan Fleurkens en de stichting Calabas zullen gezamenlijk bezien hoe dit verder inhoud gegeven kan worden. Ook Pum Nederland en stichting Kalabash Ghana in de persoon van Hans van de Sande is positief over ontwikkelingen van de projecten. Het lijkt er dus op dat zaadjes die Wiljo gepland heeft boompjes worden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 14