VASTENAKTE: ONTMOET DE ANDER!!! 13 De Cluster Leunen Veulen Heide hebben gekozen voor het project van Wiljo Fleurkens in Ghana. Wiljo is vorig jaar overleden, maar zijn ondernemingen in Ghana worden voortgezet. Voor het slaan van putten voor drinkwater en het bouwen van scholen voor onderwijs en gezondheidszorg is geld nodig We willen deze actie ondersteunen met een bijeenkomst op 27 maart om 19.30uur in de Hoefslag te Veulen, noteer deze datum alvast. In de komende drie weken elke week een stukje over Ghana en de pro jecten. Ghana ligt in West Afrika, een land met een stabiel politiek klimaat. Historisch gezien heeft Ghana al ruim 350 jaren een band met Nederland. Wiljo Fleuricens woonde en werkte sinds 1995 in het noorden van Ghana. De laatste vijfjaren in Bolgatanga, een stad die ruim 850 km. ten noorden van de hoofdstad Accra ligt. Het gebied waar hij werkte is ongeveer zo groot als anderhalf keer de provincie Limburg. Het gebied ligt ten zuiden van de Sahel in en heeft een savanne klimaat. Het is er warm, de regenperiode is van mei t/m september. 85 van de bevolking leeft van de landbouw. De grond is slecht en de opbrengst per ha. laag. Het voedsel is eenzijdig en hongersnoden komen met regelmaat voor. Irrigatie werkzaamheden en boren van putten voor verantwoordt drinkwater behoren tot de prioriteiten in dit gebied. In het noorden van Ghana kan 70 van de mensen niet lezen en schrijven. Onderwijs is belangrijk voor een duurzame ontwikkeling. Scholen worden gebouwd en onderwijs wordt ingevuld. Er is ook op dit gebied nog veel nodig. In de grotere plaatsen zijn ziekenhuizen. Op het platteland zijn onvoldoende medische voorzieningen. Mensen moeten vaak uren lopen voordat ze medische hulp kunnen krijgen. Medische hulpposten met verpleegkundige zorg worden nu opgezet. Water voorziening, scholing en gezondheidszorg zijn de belangrijkste zaken die aandacht blijven vragen en onze hulp nodig hebben. Mis het nietllH Comedia. 22. 28 en 29 maart '09

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 14