Uw hulp bij roof bestrijding 14 Stelt u zich eens voor. U loopt 's avonds nietsvermoedend uw hond uit te laten en plotseling wordt u door een onbekend persoon bij uw arm gegrepen, "je geld of Je levenI" en onder bedreiging wordt u gedwongen afstand te doen van uw portemonnee en autosleutels. Een scenario waar je liever nooit mee te maken wil krijgen, maar helaas een die de afgelopen tijd wél steeds vaker voorkomt in onze regio. In de laatste weken van 2008 en de eerste weken van 2009 is het aantal straatroven en overvallen in de regio, in vergelijking met voorgaande jaren, namelijk sterk gestegen. Aanleiding voor de politie Limburg-Noord om drastische maatregelen te nemen om deze straatrovers en overvallers op te sporen en aan te pakken. Zoals u via de media misschien al heeft vernomen, heeft de politie de aanval ingezet tegen straatrovers en overvallers. Zo is er onlangs een pakket aan maatregelen opgesteld, waar de politie de komende periode zichtbaar het accent op gaat leggen: 1Er is een tiplijn roof bij de politie Limburg-Noord 0800 - 2552552 2. Op risicotijden en op risicoplekken is de politie zoveel mogelijk zichtbaar aanwezig 3. In samenwerking met Hoofd Bedrijfschap Detailhandel en de Kamer van Koophandel organiseert de politie bijeenkomsten op 21 en 26 januari voor ondernemers in Roermond en Venray. Er zullen er meer volgen. 4. De politie houdt crime-control- acties; gerichte controles op voertuigen, personen en wapens. De politie benadert actief tankstation - supermarkten en snackbars in de regio voor een preventiecheck en geeft waar nodig aanvullende adviezen. We maken de daders duidelijk dat roof weinig buit en hoge straf oplevert. 5. De recherche-capaciteit van de politie Limburg-Noord wordt primair ingezet voor de opsporing van verdachten van overvallen en straatroven. 6. Na een incident geeft de wijkagent extra zorg en aandacht aan de omgeving van Plaats Delict. 7. Er wordt vaker en sneller via de media de hulp ingeroepen van het publiek en verdachten te kunnen opsporen. 8. Na een incident worden er standaard meer opsporingsmiddelen ingezet, zoals buurtonderzoek en passantenonderzoek. Buiten bovenstaande maatregelen is de politie onlangs ook een poster -en fiyercampagne gestart, als prikkel voor ondernemers en potentiële daders, met voor de daders een hele duidelijke boodschap: Denk na, roof loont nooit! Tevens zullen betrokken ondernemers, zoals supermarkten, fritures en tankstations, door middel van een flyer en een persoonlijk gesprek op de hoogte worden gebracht over hun rol in roofbestrijding en het belang van informatie uitwisselen met de politie. Tevens zullen de ondernerhers enkele beveiligingstips ontvangen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 15