4 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Boeteviering Als voorbereiding op Kerstmis wordt tijdens de reguliere H. Missen van komend weekend (20-21 december) een korte boeteviering ingelast. In verband met deze boeteviering komt de preek te vervallen. Parochianen die wensen te biechten kunnen daartoe een afspraak maken met pastoor Müiler. Ziekencommunie Traditiegetrouw wordt voor Kerstmis een extra "ronde" gehouden en wel op zaterdagochtend 20 december 2008 (vanaf 09.30u). Zij die niet naar de kerk kunnen komen vanwege een ziekte dan wel handicap en/of ouderdom kunnen dit aan pastoor Muller (581575) telefonisch doorgeven, s.v.p voor uiterlijk vrijdag 19 december. Men kan hem het beste bellen tussen 17.00 en 18.00u. Ter overweging a) Boete en verzoening Telkens als we in de kerk Kerstmis vieren, staan we stil bij de geboorte van onze Verlosser. Gods Zoon werd Mens om te dienen en niet gediend te worden. Met Kerstmis gedenken we feitelijk hoe God onze wereld binnentrad en dit steeds blijft doen (telkens wanneer de priester brood en wijn consacreert). Niet zonder reden vieren we het Kerstgebeuren ieder jaar weer; zowel voor de nieuwe generatie(s), alsook omwille van onszelf. Immers, ieder van ons behoeft telkens weer Gods ontferming. God nu kunnen we in deze dagen vooral eren doorheen ons geloof en vertrouwen. Daartoe behoort ook onze bereidheid God in ons hart toe te laten en ons door Hem te laten zuiveren. Ja, zoals de drie wijzen geschenken meebrachten om het Kindje Jezus te eren, zo horen wij overeenkomstig te handelen. We kunnen dat doen door aan Hem onze zonden en tekorten te belijden. Daarmee geven we niet enkel een persoonlijke getuigenis, maar erkennen we Jezus ook als Verlosser. Weet dan dat "dit geschenk" van vertrouwen God meer deugd doet en eer brengt, dan enkel onze beden. Zo is er in de hemel meer vreugde over een zondaar die zich bekeert, dan over hen die geen genezing behoeven. Welnu, door onze zonden persoonlijk te belijden, geven we onze liefde voor de Heer ook een eigen gezicht. Onze "boete" in deze is feitelijk veel meer dan enkel een "geschenk",. Juist omdat het veel van ons vraagt, te weten berouw alsook deemoed. Moge dan Kerstmis 2008 voor u een nieuw begin markeren, door het oude af te leggen en met een schone lei het nieuwe jaar in te gaan. b) Kerstspel Tijdens de gezinsmissen op kerstavond wordt een kerstspel gehouden. Het thema luidt jaar: EEN BOOG VAN LICHT TUSSEN HEMEL EN AARDE.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 6