Te koop; Massief vuren slaapkamer. Hoogslaper, kledingkast en een klein kastje. Voor 225 euro. Inlichtingen; 06-12872607 A.8. zondag expositie Jos Thielen over de geschiedenis van de duivensport in café-zaal t Veuie te Veulen Meer dan 40 jaar lang was Jos Thielen uit Wanssum elke dag druk bezig met zijn grote passie: de duivensport Thtefen vertoefde zo'n 25 uren per week in zijn duivenhokken en behaalde goede resultaten. In 2003 sloeg het noodlot toe. Jos Week allergisch te zijn voor duiven en moest op doktersadvies stoppen met zijn belangrijkste hobby. Om de ontstane leemte in te vullen ging hij op zoek naar een nieuwe hobby. Door te kiezen voor het verzamelen van alles wat met zijn geliefde sport te maken heeft, kon hij een groot gedeelte van de ontstane vrije tijd irivutlen. A.s. zondag exposeert Thielen van 11,00 tot 16.00 uur in café-zaal 't Veule te Veulen. In de hobbykamer die Thielen in zijn woning in Wanssum heeft ingericht bevinden zich o.a. 90 duivenhokken, duivenringen uit zo'n 30 landen, talrijke naamringen van bekende en minder bekende liefhebbers uit binnen- en buitenland, eigendomsbewijzen, ringentangen, speldjes, medailles en diploma's/kampioenschappen. Daarnaast bezit Thielen 80 boeken over zijn favoriete sport. Alles uit deze hobbykamer wordt tentoongesteld in Veulen. Ook de belangnjke rol die de postduif tijdens de oorlog gespeeld heeft wordt tijdens de expositie belicht d.m.v. een verzendkistje, verzendkokers en een verzendcontainer uit de Verenigde Staten. Bijzondere attributen zijn de penning op standaard die H M. Koningin Wkhelmina na de tweede wereldoorlog ter gelegenheid van de herwonnen vrede schonk aan de winnaar van de wedvlucht St. Quentin op 24 augustus 1947 én het handgeschreven prijzenschrift van de gebroeders Rutten uit Wanssum (1934). Oe oudste duivenklok die deel uitmaakt van de expositie is van het merk Van Nerum met 17 constateringen. Het land van herkomst is België en het bouwjaar ca. 1898 Een ander hoogtepunt is het groene duiven kistje dat gebruikt werd door het Amerikaanse ieger in de tweede wereldoorlog, in het kistje is plaats voor twee duiven. Door het gat aan de zijkant werd de berichtenkoker aan de poot bevestigd. Het bijbehorende berichten bic* is afkomstig uit 1943. Mocht u nog spullen hebben liggen die met de duivensport te maken hebben en waarmee u verder niets doel neem dan contact op met Jos Thielen via 0478-53 25 54. Mailen kan ook

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 22