Parochie H, Catharina te Leunen Financieel verslag 2007. Het jaar 2007 is financieel afgesloten met een positief saldo van 5.726. Bovendien hebben we dit jaar een bedrag van 10.000 kunnen reserveren voor groot onderhoud. In feite is dit bedrag te laag om op langere termijn de onderhoudskosten te kunnen bekostigen, deze liggen gemiddeld aanzienlijk hoger. Het positieve resultaat is mede tot stand gekomen door een hogere kostenbijdrage door derden-parochies. Pastoor Mtiller is sinds 1 juni 2007 aangesteld als administrator van het rectoraat H. Jozef te Smakt, waardoor zij bijdragen in de kosten voor de taken die hier worden verricht. Verder worden door onze pastoor taken uitgevoerd in parochie St. Petrus' Banden te Venray, waarvoor zij ook voor een deel bijdragen in de kosten. De overige kosten worden verdeeld over de clusterparochies Leunen, Veulen en Heide. De opbrengsten zijn wat afgenomen in totaliteit, maar vooral door minder kerkbijdrage en H. missen. De overige opbrengsten wijken niet veel af van het jaar 2006. De totale kosten zijn voor onze parochie ongeveer gelijk gebleven; dit mede door kostenverdeling over meerdere parochies. De energiekosten zijn wat lager. Dit is mede een gevolg van een meerjarig kontrakt wat we met de leverancier hebben afgesloten. De onderhoudskosten zijn in 2007 laag gebleven. In 2008 en in de toekomst zullen deze toenemen. In 2008 is de centrale verwarming grondig gereviseerd. Verder vragen de vloerbedekking en de glazen wand in het "nieuwe" kerngedeelte de nodige aandacht. Voor de toekomst zijn naast algemene kostenstijgingen forse kosten voor het onderhoud van het onroerend goed! Ce verwachten. Van groot belang is dan ook de bijdrage van de parochianen. Deze bijdrage is vrijwillig; doch vroeg of laat zullen we toch op een of andere wijze gebruik maken van de diensten van de kerk. We gaan er dan ook van uit dat iedereen die een eigen inkomen heeft zijn bijdrage doet Wij willen graag iedereen bedanken voor zijn/haar financiële bijdrage danwei een bijdrage als vrijwilliger, waardoor hel is gelukt om het jaar 2007 met een positief financieel resultaat af te sluiten. Het kerkbestuur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 28