mp:, J 3 Kroniek Parochieel ustar Leun en-Veulen-Hei de Kerkbijdrage Ofschoon meestal pas in de maand januari onze aandacht wordt gevraagd voor de Actie Kerkbalans - daarbij gaat het om de financiële ondersteuning van de kerken in het algemeen - willen we ais kerkbesturen u ook nu vragen eens na te denken over juistuw bijdrage! Zo is het in heel wat parochies een gegeven dat het vooral de ouderen zijn, die een bijdrage aan de kerk leveren, terwijl doopouders, communie- ouders en de ouders van de vormelingen er veelal niet aan denken. Echt "eerlijk" is dat niet. Daarom: steun uw kerk, al komt er misschien maar slechts bij spedale gelegenheden. De kosten namelijk blijven, ongedacht het aantal kerkgangers dan we! het aantal diensten. Graag doen we hier dan ook een beroep op uw milddadigheid, opdat de lokale kerk verder kan gaan. Bij voorbaat dank. Ter overweging Vorige week zaterdag -16 november 2008 - werd in Roermond de heer Guido van Dierendock uit Venray tot (permanent) diaken gewijd. Een diaken is krachtens zijn wijding onder meer bevoegd om in de H. Mis het evangelie voor te lezen en te preken; in de catechese het geloof uit te leggen, het sacrament van de doop toe te dienen en als kerkelijke getuige op te treden bij een huwelijk. Eveneens kan de priester op de diaken een beroep doen om de H. Communie uit te delen aan de zieken. Een diaken draagt tijdens H. Missen een dalmaiiek (indien voorhanden). Onder de dalmatiek draagt de diaken de stola schuin over zijn schouder, Het woord "diaken" is afgeleid van "diakonos", dat "dienaar" betekent. Welbeschouwd zijn wij allen als christenen daartoe geroepen; om dienstbaar te zijn, tot meerdere eer en glorie van God. Moge dan de nieuwe diaken ons inspireren in ons dienstbetoon jegens anderen. Pastoor C. Muller Gerrit Arts Brienshoekweg 6 58G9 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: Tel: 0478-515221 uitvoortvef20Fgi*g

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4