BRIENSVELD Gerrit Arts Brienshoekweg 6 5809 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: Tel: 0478-515221 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Gedoopt Op zondagmiddag 12 oktober 2008 werd in de kerk van Leunen gedoopt: Milan Weijs (Vullingsstraat 14). We feliciteren met name de dopeling en zijn ouders. Collecte Wereldmissiemaand Komend weekend - 19-20 oktober - wordt in het kader van de Wereldmissiemaand (oktober) weer de jaarlijkse kerkdeurcollecte gehouden ten bate van MISSIO (pauselijke Missiewerken). Deze instelling zamelt geld in voor pastorale projecten van derdewereld kerken. Het gaat daarbij onder meer om de versterking van parochievrijwilligers, de ondersteuning van seminaries priesterstudenten en de kleinschalige bouw van kerkjes (dan wel het herstel ervan). We bevelen deze collecte van harte aan uw milddadigheid aan. Werkzaamheden in kerk Leunen Zoals u weet is de verwarming van de kerk reeds jaren oud. Verleden jaar bleken diverse mankementen de nodige investeringen te vergen. Destijds is gestudeerd op 2 opties: ofwel een gehele nieuwe verwarming, dan wel een renovatie van het binnenwerk van de bestaande verwarming. Na rijp overleg is besloten om te renoveren. Onlangs heeft deze renovatie plaatsgevonden. Wij hopen dat de verwarming voor jaren weer naar behoren zal functioneren. De renovatie heeft globaal 12.000 euro gekost en is uitgevoerd door de firma Keijsers-Manders uit Ysselsteijn. Onlangs zijn ook in de toren en boven de gewelven in het schip van de oude kerk diverse werkzaamheden uitgevoerd. Onder meer: de plaatsing van drie loopbruggen; het aanbrengen van leuningen, het plaatsen van een ladder in de toren, het aanbrengen van een muurplaat en de vervanging van gordingen; voorts zijn de kettingen van de luiken van de dakkapellen vervangen. Tevens werden trekstangen ontroest en opnieuw gelakt. Deze werkzaamheden boven in de kerk zijn uitgevoerd door met name de volgende vrijwilligers: Carel Jeuken, Bert en Hay uitvoortverzopjlns

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4