EVERYBODY'S CAR WANTS TO MAKE A JUMP! 23 Ruim honderd jaar automobielgeschiedenis heeft ons enkele prachtige exemplaren opgeleverd. Deze zeldzame uitschieters zijn door hun uitzonderlijkheid het bewaren meer dan waard. Onder geconditioneerde omstandigheden staan ze bij liefhebbers thuis gestald, wachtend op de dag dat het weer goed genoeg is voor een ritje over des vaderlandsch wegen. Het zijn deze voertuigen die op 7 september relaxed terugzakken in hun vering omdat ze niets te duchten hebben. Zeven september is de dag dat de knurfjes van ruim honderd jaar automobielgeschiedenis voor één keir mogen schitteren. Het zijn de allegaartjes, de 13 in een dozijn autootjes. Gestript tot op de bodemplaat verschijnen ze op de startheuvel. Toegejuicht door een uitzinnige menigte werpen ze zich tussen de vangrails en snellen ze zich voort over de startbaan. Zonder moeite beklimmen ze de springschans en voelen dan de grond onder hun wielen verdwijnen. Een borrelend gevoel stijgt op vanuit de carterpan. Vanuit de lucht slaan ze gade hoe ze worden bejubeld. Met een gelukzalig gevoel storten ze ter aarde. Een uniek hoogtepunt in een verder miserabel autoleven. Dan rest alleen nog maar de shredder. Hopelijk straks een sterke stalen kolom in een statig gebouw. Gun jouw auto ook dat geluk! Nog steeds is er plaats om te schitteren op het sensationeelste evenement ten oosten van de nul-meridiaan van Greenwich. Maar de overgebleven startplaatsen zijn op één vinger van één hand prima te teilen! Ken jij dus mensen die al 10 pakken elektroden hebben opgestookt aan hun voertuig en in hun enthousiasme compleet zijn vergeten zich op te geven? Tip ze dan even dat inschrijven niet onbelangrijk is. Het is de allerlaatste startplaats van Carjump Veulen. Ben jij die allerlaatste held van de carjump...? www.carjump.ni

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 24