3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Gedoopt Op zondag 20 juli 2008 werd in de kerk van Leunen gedoopt: Job van Lierop (Gussenstraat 22). Moge Gods genade ook in dit nieuwe leven tot volle wasdom geraken. Overleden Op maandag 21 juli 2008 vond in de kerk van Leunen de uitvaart plaats van mevr. Tiny Ewals-Smits, weduwe van Jan Ewals. Mevr. Ewals woonde in Schuttersveld en werd 88 jaar. Moge zij rusten in vrede. Verslag WJD (2) Met een grootse en feestelijke eucharistieviering op de Randwick paardenrenbaan in Sydney zijn zondag 20 juli de Wereldjongerendagen 2008 door paus Benedictus XVI afgesloten. Onder de 350.000 aanwezigen waren zo'n 700 Nederlanders, onder wie honderd Limburgers. Het merendeel van hen blijft komende tijd nog in Australië voor een cultureel naprogramma. De volgende WJD vinden in 2011 in Madrid plaats, zo liet de paus weten. De plaats die voor de Nederlanders op de racebaan was bestemd bleek gunstig te liggen. Er was vanaf die plek een goed zicht op het altaar. Tijdens de twee uur durende viering moedigde de paus de jongeren aan om de 'wereid van een spirituele woestijn' te verlaten en na te denken. In zijn preek benadrukte de paus de kracht van de Heilige Geest, de behoefte aan nieuwe hoop en aan jonge mensen die boodschappers willen zijn voor Jezus, "De goddelijke roeping voor heel de mensheid is: vind vervulling in liefde," zo zei Benedictus. "Elke christen heeft gaven gekregen die gebruikt kunnen worden tot opbouw van de Kerk. Wees niet bang om 'ja' te zeggen tegen Jezus. Ontvang de Heilige Geest... dat betekent ook spiritueie verfrissing voor anderen." De paus voegde meteen het woord bij de daad, toen hij na de preek 24 mensen van over de hele wereld hei Heilige Vormsel toediende. De pelgrims kregen een dringende vraag mee om over na te denken: "Wat willen jullie meegeven aan de volgende generatie? Bouwen jullie je levens op een sterk fundament, iets dat niet verloren gaat?" De Heilige Vader riep de jongeren op hun leven zo te leven dat er ruimte ontstaat voor de Heilige Geest. En dat midden in een wereld die God lijkt af te wijzen of te willen vergeten. "Welk verschil zullen jullie maken?" Hij riep de jongeren op om het licht en het zout van de wereld te zijn. Tot zover dit 2e verslag. Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4