3 Gedoopt Op zondag 13 juli 2008 werd in de kerk van Veulen gedoopt: Trent Gerritsen (Eijkenhofweg 5a). Het doopsel werd toegediend door pater Theo Slangen CRL. We feliciteren bij deze de ouders en hun beider familie. Verslag WJD (1) Middels de website van het bisdom Roermond kunnen we de bevindingen volgen van de jongeren welke vanuit Venray aan de Wereldjongerendagen (WJD) in Sydney deelnemen. Het verslag is van de hand van Guido van Dierendonck, woonachtig in Venray en werkzaam bij het bisdom. Hieronder volgen enkele fragmenten uit zijn relaas met betrekking tot de eerste dagen. "Op zondag 6.juli vertrok de eerste limbogroep vanuit Frankfurt. We hadden een prima vlucht via Singapore en Sydney. Op maandagavond om 20.00 uur lokale tijd kwamen we aan. Het tijdsverschil met Nederland is acht uur, dus wij zijn steeds wat verder in de tijd dan jullie daar in Limburg. Na twee uur rijden met de bus kwamen we bij onze slaaplocatie, een gymzaal van een kostschool. Hier sliepen we met 200 jongeren uit Frankrijk. De nacht was steenkoud. In de ochtend gingen we naar Goulburn, ons gastenverblijf voor de eerste week. Goulburn is eën oud pioniersstadje. De bouwstijl doet een beetje denken aan The Wild West. Verder is het er vooral kleurig en heuvelachtig.... en erg koud. ledereen liep met zelf vanuit Nederland meegebrachte - en meer nog aldaar snel bijgekochte - jassen, truien, mutsen en handschoenen. De bevolking deed zijn uiterste best om het ons warm en behaaglijk te maken. Het programma tijdens onze dagen in Goulburn werd verzorgd door de Gemeenschap Emmanuel. Op woensdag kwamen steeds meer Nederlanders aan. Waren wij uit Venray en Bom er dus een dagje eerder, nu kwam Maastricht en nog weer wat later Sittard en ook Stein binnen, Het leek wel een reünie, een hartelijke begroeting van oude bekenden die we tijdens de voorbereiding op de reis al hadden gezien. De sfeer was uitstekend en warm, ook al is de temperatuur onder nul... Na het ontbijt op woensdagochtend was er een zogeheten 'teaching' over het geloof, een gebedsdienst, een lunch met soep en broodje en een culturele middagbesteding, 's Middags werd het voorprogramma van de WJD officieel geopend door de plaatselijke nuntius met een H. Mis. Daarbij waren reeds vele nationaliteiten aanwezig, met veel eigen vlaggen en gezangen. Brazilianen, Duitsers, leren, Koreanen, Amerikanen, mensen uit de Philipijnen en Australië en - in grote meerderheid - de 700 Nederlanders. Het avondprogramma bestond vooral uit sfeervolle gezangen en een 'praise'-bijeenkomst. ledereen deed enthousiast mee. De daaropvolgende dagen was het programma overdag vrijwel identiek aan de woensdag, 's middags dan echter met veel workshops en 's avonds een programma. Op donderdag was bovendien de plaatselijke aartsbisschop, Marc Coleridge, te gast." Tot zover dit 1® verslag. Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4