3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Korte biografie Hendrina Stenmanns Op zondag 29 juni 2008 werd Hendrina Stenmanns zaligverklaard. Moeder Josefa, zoals de kloosternaam van Hendrina Stenmanns luidt, werd op 28 mei 1852 geboren in Issum (Duitsland). Al vroeg ontwikkelde zich in jaar een open hart voor armen, zieken, noodlijdenden en stervenden en werd het missionaire vuur in haar gewekt. In 1884 ging ze naar Steyl. Hier was ze aanvankelijk met andere vrouwen dienstmeisje in het nog jonge Missiehuis dat de in 2003 heilig verklaarde Arnold Janssen in 1875 daar had gesticht. Na de stichting van de Missiecongregatie Dienaressen van de Heilige Geest in 1889, ontving Hendrina in 1892 de kloosternaam Zuster Josefa en het ordekleed. Samen met Moeder Maria (Helena Stollenwerk) legt zij het fundament voor de jonge gemeenschap van zusters. Haar praktische en organisatorische bekwaamheden kwamen haar goed van pas bij het leiden van de steeds maar groeiende gemeenschap. In 1898 werd ze ovérste, nadat Moeder Maria op wens van Arnold Janssen intrad bij de door hem gestichte derde congregatie, de aanbiddings- of slotzusters. Eind 1902 werd zij ernstig ziek. Dit leidde tot haar dood op 20 mei 1903 tot haar dood, 50 jaar oud. Zij werd aanvankelijk begraven op het kloosterkerkhof. Enkele maanden geleden werd zij bijgezet in de kloosterkapel. Wereldjongerendagen Zondag jl. vertrokken vanuit Nederland ongeveer 700 jongeren naar Sydney, om er de zgn. Wereldjongerendagen bij te wonen. Vanuit ons dekenaat gaan 20 personen mee, 17 jongeren en drie begeleiders (waartoe kapelaan Crasborn uit Ysselsteijn. We wensen alle deelnemers - jong en oud - een leerrijke en gezegende tijd toe. Dat eenieders deelname aan deze bijzondere dagen veel vrucht mag dragen, ook in parochieverband. Wie de Wereldjongerendagen wil volgen kan dat doen van 15 tot en met 20 juli op Nederland 2, van 17.00 tot 18.00 uur. Daarnaast kan men ook de website www.wyd2008.org bezoeken of www.wid.nl. Koren Vanwege het zomerreces komt de koorzang in Heide de komende weken te vervallen. Vanaf zaterdag 16 augustus is het koor weer present. In Leunen zal het Herenkoor het Dameskoor voor de duur van de vakantieperiode "vervangen'. Pastoor C. Muller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4