3 Kroniek Parochieciuster Leunen-Veulen-Heide Overleden Qp vrijdagmiddag 20 juni 2008 vond in Veulen de uitvaart plaats van Jeu van Kempen, woonachtig te Venray. Hij overleed geheel onverwacht op 61-jarige leeftijd. Dhr. van Kempen is te ruste gelegd op het kerkhof te Leunen hij zijn ouders. We wensen de familie veel sterkte toe met dit grote verlies. Veertigjarig priesterfeest in Veulen Op zondag 29 juni 2008 vindt om 10.30.u- in de kerk van Veulen een H.Mis uit dankbaarheid plaats vanwege het robijnen priesterfeest van pater Theo Slangen uit Veulen, in verband met deze viering komt de reguliere H. Mis a.s, zaterdag in Veulen te vervallen. In een apart artikel zal op dit jubileum nader worden ingegaan. Zaligverklaring Op zondag 29 juni 2008 wordt zuster Hendrina Stenmanns, medestichteres van de Missiecongregatie Dienaressen van de Heilige Geest uit Steyl zalig verklaard. Dit gebeurt tijdens een pontificale eucharistieviering in openluchttheater De Doolhof in Tegelen. Het door paus Benedictus XVi ondertekende decreet van de zaligverklaring wordt dan door voorlezing wereldkundig gemaakt. Tijdens de plechtigheid is de paus vertegenwoordigd door kardinaal José Saraiya Martins, prefect van de Vaticaanse congregatie voor zalig- en heiligverklaringen, die speciaal hiervoor uit Rome overkomt. Hoofdcelebrant is bisschop Frans Wiertz van Roermond. De plechtigheid begint om 10.30 uur. Een registratie van de viering is ook te volgen op het internet, via de website www.kathoiieknederlandnlOp de dag van de zaligverklaring kan tussen 15.00 uur en 17.30 uur het klooster in Steyl bezocht worden, waar de nieuwe zalige is bijgezet in de graftombe in de kloosterkapel. In deze tombe liggen ook de stoffelijke resten van de in 1995 zalig verklaarde medestichteres Helena Stollenwerk (1852-1900) begraven. Ook is in dit klooster een tentoonstelling ingericht over leven en werk van de missiezusters van Steyl en is er een ontmoeting met missiezusters uit heel de wereld. Nieuwe pastoor voor Biitterswijck, Wanssum en Castenray Het bisdom Roermond heeft te kennen gegeven dat de zeereerwaarde heer Huub van Home met ingang van 1 juli 2Ó08 benoemd is tot pastoor van de parochies O.L.V. Geboorte te Biitterswijck en H. Michaël te Wanssum en tot administrator waarnemend pastoor) van de parochie H. Matthias te Castenray. Van Home was tot nu toe pastoor te Mechelen en Epen (dekenaat Guipen- Gronsveld). We heten de "nieuwe" collega welkom en wensen hem veel zegen toe in zijn werk voor de kerk in ons dekenaat.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4