BRIEF van pater Theo Slangen i.v.m. komend feest 16 Beste Veulenaren Zondag 29 juni a.s. om 10.30 uur hoop ik in jullie kerk samen met jullie te vieren dat ik er 40 jaar geleden priester gewijd ben en een dag later de zgn. Eerste Heilige Mis heb opgedragen. Het was toen een hoogtepunt voor allen de eerste priester van Veulen. Het werd heel uitgebreid gevierd. Als ik terugkijk dan ervaar ik dat er sindsdien heel veel gebeurd is. Allereerst herinnerde mijn zus me eraan, dat zij toen tegen mij gezegd heeft, dat ik nog heel veel moest leren. Daar was ik me niet van bewust. Achteraf herken ik hetVanaf mijn 12® jaar hen ik gegaan naar een zgn. Klein Seminarie en daarna Novieiaat en Groot Seminarie, gemeenschappen met alleen jongens en paters, los van de 'slechte wereld' met al haar verleidingen. Dit had wel zijn voordelen, maar erg eenzijdig was het wel. Het 'echte leven' en ook 'echt geloven* heb ik pas veel later en geleidelijk aan ontdekt. Als pasgewijde was ik nog erg 'bleu' of groen. Ik voelde me op mijn Wijdingsdag ook zó gespannen, dat ik heel veel gemist heb van de rijkdom die mij die dag door iedereen aan geboden werd. Nu op mijn robijnen feest wil ik er ten volle van genieten en ik hoop jullie ervan te laten mee genieten. Ik verheug me er echt op, dat de Emmaüs-Mis van toen nu weer gezongen wordt met ondersteuning van het orkestje: voor mij een echt hoogtepunt. Tegelijkertijd ben ik ontzettend blij dat mijn jongste broer Jan aanbood om het feest te vieren op de ouderlijke boerderij. Ubent allen uitgenodigd voor de aansluitende receptie op Eijkenhofweg 7 Ook ik verheug me er erg op dat mijn robijnen feest de gelegenheid is voor de eerste echte familiereünie. Hoe dan ookIk zie er naar uit. Alvast bedankt voor jullie inzet

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 17