4 WJD Van 14 tot en met 20 juli worden de katholieke Wereld jongerendagen (WJD) gehouden In Sydney (Australië). Met naar schatting één miljoen deelnemers is de WJD het grootste jongerenevenement ter wereld. Vanuit Nederland reizen ongeveer 300 deelnemers 'down under' voor deze internationale ontmoeting met paus Benedjctus XVI. Weekend Baado Om de jongeren voor wie die WJD-reis net iets te ver, te duur of te lang is htfe gelegenheid te stellen de WJD op afstand mee te maken, wordt een landelijk parallel-programma aangeboden, onder het motto V/JD@home' in Kasteel De Berckt in Baarlo. Via satellietbeelden kunnen de 'thuisblijvende' deelnemers de belangrijkste evenementen in Sydney volgen. Tevens bevat het weekeinde, dat van 17 tot en met 20 juli plaatsvindt, gezellige avondprogramma's, een sportmiddag en diverse workshops. De deelnameprijs voor dit weekeinde bedraagt 140,-. Verdiepingsreis Wellicht ook als een mooi alternatief voor diegenen die de WJD te ver wag vinden, maar vooral ook speciaal voor en tijdens de zomervakantie, wordt van 8 tot <sn met 14 juli een reis naar Assisi in Italië aangeboden, in. het voetspoort van do heiligen Franclscus en Clara, De deelnemers aan deze reis willen nadenken over datgene wat deze twee bezighield; hoe God hen geraakt heeft en wat dat de mensen van vandaag nog te zeggen heeft. Zij verblijven in het prachtige Middeleeuwse stadje Assisi. Daar, en in de omgeving, worden de plaatsen bezocht die voor Pranciscus en Clara zo dierbaar waren. De deelnameprijs bedraagt 450,- (inclusief reis- en verblijfkosten en alle maaltijden). Ontmoetingsdag Voor alle jongeren tussen 16 en 30 jaar wordt op zaterdag 16 augustus een Limburgse jongerendag gehouden. Zoals elk jaar wordt het een gezellige en gezamenlijke afsluiting van de lange zomervakantie. De dag vindt dit jaar plaats in Maastricht. Meer informatie over al deze activiteiten is verkrijgbaar bij de afdeling jeugd en Jongeren via telefoonnummer 0475-388756 of via e-maiï: jongeren @bisdom roermond.ni Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 5