3 Kroniek Parochieeluster Leunen-Veulen-Heide Veertigjarig priesterfeest in Veulen (vooraankonding) Op zondag 29 Juni 2008 vindt om 10,30u in de kerk van Veulen een H. Mis uit dankbaarheid plaats vanwege het robijnen priesterfeest van pater Theo Slangen, afkomstig uit Veulen. In verband met deze viering komt de reguliere H. Mis op zaterdag 28 juni in Veulen te vervallen. In een apart artikel zat op dit jubileum nader worden ingegaan. Activiteiten voor katholieke jongeren Het bisdom Roermond organiseert deze zomer diverse activiteiten voor kinderen, tieners en jongeren. Deze variëren van zomerkampen voor jongens en meisjes op diverse kam peer-boerderijen in de provincie en een trektocht voor jongeren door de Ardennen, tot een verdiepingsreis naar Assisi, de Wereldjongerendagen in Sydney, een jongerenweekeinde in Baario en een ontmoetingsdag in Maastricht. Zomerkampen In een aantal plaatsen in onze provincie - te weten Epen, Wylré, Hunsel en Posterholt - worden in juli vier mid-weekkampen georganiseerd voor jongens en meisjes in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar en van 12 tot en met 15 jaar. Aiie. kampen vinden piaats van maandag 14 tot en met wijdag 18 juli aanstaande. De deelnemers beleven veel leerzame, leuke, (ontspannende en sportieve momenten. De H, Mis en catechese, maar ook sport, spet, knutselen en zwemmen; allemaal ingrediënten die onderdeel uitmaken van het programma; Bij het kamp voor de oudere jongens (tussen 12 en 16 jaar) ligt de nadruk meer op survival. Tijdens de activiteiten, die het nodige avontuur en een gezonde portie plezier met zich meebrengen, trekken de deelnemers samen op en zijn er diverse (in)spannende activiteiten in de prachtige natuur van het Zuid-Limburgse Heuvelland, die dagelijks worden vooraf-gegaan door een H. Mis. De kampen voor 8-12-jarigen kosten 70,- per persoon; de kampen voor 12-15-jarigen 80,- De kampen worden georganiseerd door een groep enthousiaste en ervaren jongeren, die samen met een priester de kampleiding vormen. Ardennentrektocht Voor jongeren van 15 tot en met 18 jaar, die zin hebben in een uitdagende, niet- iuxe vakantie met vrienden en leeftijdgenoten, die het aandurven om zes dagen huis en haard, familie, tv, pc en een overvolle agenda te veriaten, is er een trektocht door de Ardennen. Tijdens deze inspannende week van 4 tot ©n met 9 augustus wordt in groepjes van plaats naar piaats getrokken. De nacht wordt doorgebracht in jeugdherbergen en parochiezaaltjes. Iedere dag wordt de H. Mis gevierd en is er catechese over een bepaald thema. Ook zullen er tijdens de week spetterende sportactiviteiten worden gehouden 's Avonds is er de nodige rust, ontspanning en gezelligheid. Deefname kost 130,- p.p.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4