3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Gedoopt Op zondagmiddag 1 juni 2008 werden in de kerk van Leunen gedoopt: - Guus Mertens; Urbanusweg 10c alsmede - Rens Berden, Urbanusweg 1. We feliciteren beide dopelingen en hun families. Nieuw naslagwerk Onlangs is het boek 'Getuigen voor Christus, Rooms-katholieke bloedgetuigen uit Nederland in de twintigste eeuw' verschenen. Aan dit naslagwerk is jarenlang gewerkt door een groep van ruim dertig auteurs. In het boek is ook aandacht voor een groot aantal Limburgse martelaren. De uitgave is het gevolg van een oproep van paus Johannes Paulus II. Bij gelegenheid van de millenniumwisseling riep hij alle bisschoppen op om de gedachtenis aan de eigen martelaren van de twintigste eeuw niet verloren te laten gaan. De Nederlandse bisschoppen hebben aan de oproep gehoor gegeven. Zij gaven de Nationale Raad voor Liturgie de opdracht een omvangrijk onderzoek te starten naar Nederlanders uit de vorige eeuw die daadwerkelijk omwille van hun geloof gestorven zijn. Dit heeft geresulteerd in het omvangrijke basiswerk. Bekende namen die in het boek voorkomen zijn onder anderen de heilige Edith Stein, die jarenlang in Echt gewoond heeft, en de in Maastricht geboren pater Robert Regout, die in het naziconcentratiekamp Dachau overleed. Voor hem zijn inmiddels vanuit de orde der jezuïeten de eerste stappen voor een zaligverklaringproces gezet. In het boek worden in totaal 221 Nederlandse bloedgetuigen uit die recente geschiedenis voorgesteld: 182 mannen en 39 vrouwen die als geloofsgetuigen om het leven zijn gekomen. Onder hen een dertigtal Limburgse martelaren. Het leeuwendeel van het boek wordt in beslag genomen door levensbeschrijvingen van katholieken die in de Tweede Wereldoorlog om het leven zijn gekomen. Maar in het boek zijn ook paters, broeders en zusters opgenomen die als missionaris in het buitenland zijn vermoord. En niet alleen priesters of religieuzen zijn in het boek opgenomen, ook enkele leken komen aan bod. De auteurs zijn er bovendien in geslaagd om de levensverhalen van tal van vergeten martelaren boven tafel te krijgen. 'Getuigen voor Christus, Rooms-katholieke bloedgetuigen uit Nederland in de twintigste eeuw', met een voorwoord van de Nederlandse bisschoppen, is een gebonden editie van 700 pagina's met stofomslag en rijk geïllustreerd met foto's en voorzien van een omvangrijk register. Prijs: 44,90. Het boek is te bestellen via carolushuis@bisdom-roermond.nl. Pastoor C. Muller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4