LEUNEN 5+2 WINT N.P.C, s. Op sportpark 't Sportpark in leunen vond afgelopen zondag de finale van het prestigieuze Leunen 5+2 Groot Internationaal Vrouwen. Voetbal Toernooi plaats. In de voorronden die al eerder werden gespeeld bleek dat de strijd om de felbegeerde N.P.C. {de natte proemen cup met de bijzonder grote oren) uiteindelijk tussen twee aan elkaar gewaagde teams zou losbarsten. Baarlo, Oostrum en Meidersio vielen in de aanloop naar de finale al af en afgelopen zondag was het dan eindelijk zover: titelverdediger Leunen 5+2 mocht aantreden tegen de Mqnnschafi van Venray Dames 2. Onder leiding van KNVB scheidsrechter Ruud Bexkens. trapte Leunen 5+2 om 11 uur af en de finale was onderweg. Beiden teams gingen voor de volle winst, en het ging dan ook hard tegen hord op het veld. Het eerste kwartier was het veldoverwicht in handen van de thuisploeg/Met 65% balbezit en kansen die niet meer op twee handen geteld konden worden, was Leunen 5+2 heer en meester op het hoofdveld van SV Leunen. De 1-0 kon dus ook niet uitblijven en die viel dan ook in de 11® minuut. Daan verschalkte keepster Sanne met een we! geplaatste bal en opende de score voor de mannen van Leunen, Maar na een kwartier werden er twee man van Leunen gewisseld en. daardoor kregen dè dames van Venray meer grip op de wedstrijd. Ze durfden zelfs aan te gaan vallen. Langzaam maar zeker kwamen ze steeds dichter bij de zestien meter van Leunen en zo kregen ze ook goede kansen om de gelijkmaker te maken. Bij de zoveelste aanval van de Venrayse dames moest Gijs aan de noodrem trekken en Sietske ging hard tegen de vlakte, Hierop kon de scheidsrechter niet anders reageren dan met een gele prent vqor de rechtshalf van Leunen en een strafschop voor de dames. Keepster Sanne mocht de penalty nemen en liet doelman Bart kansloos op haar inzet in de linkerhoek. 1-1 i De resterende minuien waren er kansen voor beide teams, maar alleen. Leunen wist nog. tweemaal te scoren, zodat de beiden teams, de rust in gingen met een 3-1 voorsprong, voor Leunen 5+2, In de tweede helft pakte Leunen 5+2 het spel van het eerste kwartier weer op en gaf de dames van Venray 2 les in effectief voetballen. De ene na de andere goal viel en zelfs scheidsrechter Ruud raakte de tel kwijt Toch vochten de dames nog enkele keren sterk terug en ze wisten zelfs nog twee goals te scoren. Er was nog een incident in de tweede helft, ongeveer een kwartier voor tijd, waarbij Ruud resoluut de rode kaart moest trekken voor Tillie wegens natrappen, maar verder verliep de strijd vrij sportief. Uiteindelijk eindigde de wedstrijd in 3-3 en moesten strafschoppen de beslissing brengen. Ook die eindigde in een gelijkspel en. dus kon Ruud niet anders dan de goals uit de 2e helft opnieuw ie felien. Bij de hertelling bleek dat Leunen 5+2 toch had gewonnen, en wel met een magere 15-3,. De N.P.C, werd uitgereikt door oud Leunen keeper Jaap aan de doelman van Leunen 5+2 en het feest kon beginnen. Na afloop van de wedstrijd was het nog gezellig natafelen in de kantine en iedereen barbecuede nog lang en gelukkig...

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 6