3 Kroniek Parochieciuster Leunen-Veufen-Halde Sacramentsprocessie Na heef wat jaren wordt dit jaar in het centrum van Venray weer een Sacramentsprocessie gehouden. Het initiatief daartoe is afkomstig van een aantal jongeren die het idee opperden bij deken Smeets. De processie vindt komende zondag plaats - 1 juni, aansluitend aan de H. Mis van 09.30u in de Grote Kerk. Na de Hoogmis trekt de processie naar de Paterskerk. De route loopt via de Grote Markt, Grotestraat en Patersstraat. In de Paterskerk vindt de afsluiting plaatst met het Tantum Ergo en de zegen van het Allerheiligste. Het groot koor van de St. Petrus' Bandenkerk doet mee, evenals het koor van het Zonnelied en de zangers van St. Frans. Ook de schutterij het Zandakker Gilde St. Jan verleent zijn medewerking. De bedoeling is dat de mensen zich na de Hoogmis aansluiten bij de stoet en biddend en meezingend meetrekken naar de Paterskerk. We merken op dat de Sacramentsprocessie geen provocatie of een manifestatie van uiterlijk vertoon betreftHet is veeleer een soort bezinning, alsmede een bedetocht door het centrum voor de zegen van boven voor heel Venray en omstreken. H. Missen op woensdagavond Met het oog op diverse factoren is onlangs besloten de wekelijkse H. Mts op woensdagavond in Leunen met ingang van de maand iuni 2008 voortaan niet meer wekelijks te lezen, maar eens per 2 weken. Met betrekking tot reeds bestelde misintenties geldt als regel dat zij elk een week later worden gelezen (zo worden bijvoorbeeld aangenomen misintenties voor 18 juni gelezen op 25 juni). Volledigheidshalve worden hieronder voor de rest van het jaar de relevante ("even") woensdagen vermeld waarop in Leunen een H. Mis gelezen zal worden. 11 en 25 juni 1,15en29okt. 9 en 23 juli 12en26nov. 6 en 20 aug. 10 en 24 dec. 3 en 17 sept. Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4