RRIEN SVELD Geachte parochianen 3 In een kerk is altijd wei iets te doen. Veie vrijwilligers nemen dat werk voor de eigen kerk dan ook ter harte. Bijzonder daarbij is hoe ieder mens dat werk op zijn eigen wijze vorm geeft, elk met de hem/ haar gegeven mogelijkheden. Nu heeft ieder van ons zo zijn eigen talenten. Zo zijn er die goed kunnen zingen, terwijl anderen liever meer praktisch bezig willen zijn. Hoe dan ook, als parochie waarderen we eenieders bijdrage; zo vullen we elkaar niet alteen aan, maar geven we met zijn alten aan die lokale kerk ook haar eigen unieke "kleur", haar eigen "mélange". De kerk verbindt als zodanig mensen niet alleen met God, maar ook met elkaar. Duidelijk moge zijn dat de zang in de liturgie in dat geheel van aoitiviteiten een voorname plaats inneemt. Immers, niet alleen bidden verenigt, zingen bewerkt eveneens harmonie. Daarom ook willen we jou. Piet Koning, vandaag speciaal eren. Onder meer omdat jij thans meer dan 60 jaar actief bent als koorlid, Daarnaast heb jij heel wat jaren als dirigent in diverse kerken de koorzang geleid. Als dirigent ben je ooit begonnen op de kweekschool, alwaar je zelf studeerde, met het studentenkoor aldaar. Sindsdien hanteer je dé dirigeerstok mét ferme hand en heb je leiding gegeven aan diverse koren, onder meer vanuit Beek en Donk en later in Venray (Vredeskerk). Sinds -1974 ben je als dirigent nauw betrokken bij het Herenkoor van Leunen. Aanvankelijk heb je hier als dirigent ook het Dameskoor geleid, alsmede het toenmalige jongerenkoor. Daarnaast heb je in het verleden ook in Meterik. de directiestok gehanteerd. Thans ben je ook repetitor bij de Dominicanessen in Reuver. Piet, als dirigent kennen we jou als een mens met een passie voor kerkmuziek, met je eigen onmiskenbare stijl. Daarbij waardeert eenieder je grote kennis van het Gregoriaans. Piet, omdat je inmiddels een hele staat van dienst hebt opgebouwd, leek het ons niet meer dan gepast, aan jouw inzet en toewijding thans de nodige eer te geven. Daarom overhandig ik je nu de kerkelijke onderscheiding "'Pro Ecclesiae et Pontifice" als Wijk van waardering van de zijde van de kerk, het koor alsmede de parochie voor jouw werk voor de kerk. Namens Leunen wil ik jou - en indirect je naaste familie - bij deze tevens danken voor het veie "werk" dat je ook voor deze keikgemeenschap hebt gedaan. Van harte gefeliciteerdpast00r c Gerrït Arts Brienshpekweg 6 5809 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: Tel: 0478-515221 M. uitvaartverzorging

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4