3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Doopsel Op zondag 16 maart 2008 werd in de kerk van Heide gedoopt: Rian Geurts (Groeneweg 28). We feliciteren de dopeling, de (peet) ouders en beide families. Houten kruisjes in kerk Leunen Afgelopen week zijn in de kerk van Leunen links van de beeltenis van Maria Altijddurende Bijstand nabij de glazen deuren, diverse houten kruisjes aan de muur bevestigd met daarop de namen van die parochianen van wie wij sinds Allerzielen 2007 in de kerk van Leunen afscheid hebben genomen. Met deze kruisjes willen we als gemeenschap hen eren die ons ontvallen zijn. Tevens willen we hen zo blijvend aan uw gebed aanbevelen. We danken de vrijwilligers die de kruisjes hebben vervaardigd, bewerkt en bevestigd. Op het einde van iedere uitvaart zal een dergelijk kruisje voortaan aan de naaste familie van de overledene worden overhandigd. Vieringen in Goede Week Witte Donderdag 20 maart Net ais de voorbije jaren sluiten we ons als parochieeluster aan bij de plechtige viering in de Grote Kerk van Venray. Deze H. Mis vindt plaats om 19.15u. We gedenken dan de instelling van de H. Mis (Laatste Avondmaal) én het priesterschap. U wordt uitgenodigd deze "dekenale" viering mee te vieren. Bijzondere bepaling inzake uitvaarten Mocht er tijdens de Goede Week een parochiaan komen te overlijden, dan kan tijdens het Paastriduum (Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Paaszaterdag) voor de overledene enkel een gebedsdienst gehouden worden en géén uitvaartmis! (aldus de betreffende bepaling in de algemene inleiding van het Altaarmissaal: "Onder de missen voor de overledenen neemt de uitvaartmis de eerste plaats in. Deze mag iedere dag gevierd worden, behalve op de verplichte feestdagen, het Paastriduum en op de zondagen van de Advent, Veertigdagentijd en van Pasen" [no. 336]). Goede Vrijdag 21 maart Om 15.00u wordt in de kerk van Leunen de kruisweg gebeden, terwijl de Herdenking van het lijden en sterven van onze Heer in Veulen plaatsvindt en wel om 19.15u. Paaszaterdag 22 maart Net als andere jaren jaren is er in onze cluster slechts één Paaswake en wel om 19.QQU in de kerk van Leunen, 's Middags wordt om 14.00u deze viering met de misdienaars en de kosters doorgenomen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4