Kroniek Parochiecluster Leunen-VeuJen-Heide 3 Vooraankondiging vieringen in Goede Week Palmzondag Qp zaterdag 15 maart worden tijdens de Eucharistie-viering in Veulen de Palmpasenkruisjes van de aanwezige kinderen gezegend, alsook de palmtakjes, In Heide en Leunen vindt komend weekend een korte boeteviering plaats en wel na de zegening van de palmtakjes én de herdenking van de intocht van Jezus in Jeruzalem. Na de boeteviering wordt.de reguliere H. Mis voortgezet. Biechtgelegenheid Parochianen die willen biechten gelieve met pastoor Müller telefonisch een afspraak te maken, Vastenactie Leunen Vastenzakjes kan men tot en met Paasmaandag deponeren in een van de bussen van de kerk. Woensdag voor Witte Donderdag Vanwege deelname aan de Chrisma-Mis in de kathedraal van Roermond, komt de reguliere H, Mis op woensdagavond in Leunen op 19 maart te vervallen. Witte Donderdag 20 maart Net als de voorbije jaren sluiten we ons ais parochiecluster aan bij de plechtige viering in de Grote Kerk van Venray. Deze H. Mis vindt plaats om 19.15u. We gedenken dan de instelling van de H. Mis (Laatste Avondmaal) en het priesterschap. U wordt uitgenodigd deze "dekenale" viering mee te vieren. Kerkklokken Volgens een oud gebruik zwijgen de kerkklokken na het Gloria op Witte Donderdag, om pas weer geluid te worden tijdens het Gloria in de Paaswake. Volgens overlevering "gaan de klokken dan naar Rome". Het is een gebruik dat past bij het karakter van deze dagen waarin wij het lijden en sterven van de Heer gedenken. Het ontmantelen van het priesterkoor (vóór de vieringen op Goede Vrijdag) hoort daar eveneens bij. Zo is de kerk zonder Christus in het tabernakel (indachtig zijn begrafenis) als het ware zonder ziet. In verband met het bovenstaande wordt in Leunen het angelus tijdelijk stil gelegd. Het slaan der uren kan evenwel niet onderbroken worden, Bijzondere bepaling inzake uitvaarten Mocht er tijdens de Goede Week een parochiaan komen te overlijden, dan kan tijdens het Paasfriduum (Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Paaszaterdag) voor de overledene enkel een gebedsdienst gehouden worden en géén uitvaartmis! (aldus de betreffende bepaling in de algemene inleiding; van het Altaarmissaal: "Onder de missen voor de overledenen neemt de uitvaartmis de eerste plaats in.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4