RRIENSVELD Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 3 Over het geven van aalmoezen. Onlangs werd de boodschap van paus Benedictus XVI gepubliceerd voor de vastentijd 2008. In zijn boodschap wijst de paus er op dat de tijd voor Pasen ons een welkome gelegenheid biedt ons te verdiepen in ons christen-zijn. Daarbij worden we aangespoord de barmhartigheid van God opnieuw te ontdekken. Bij dat proces van innerlijke vernieuwing horen onder meer het gebed, het vasten en het geven van aalmoezen. In zijn boodschap gaat de paus nader in op het geven van aalmoezen. Het dient feitelijk twee zaken, namelijk de noodlijdende medemens enerzijds en onze eigen ascese anderzijds, waardoor we ons losmaken van onze gebondenheid aan aardse goederen. Zo leert het evangelie ons dat wij geen eigenaren zijn, maar beheerders van de goederen die wij bezitten. Als zodanig zijn "onze" goederen middelen waardoor de Heer ieder van ons roept zorg te dragen voor de naaste. Onze materiële goederen hebben dan ook steeds een sociale waarde. Van belang is voorst dat wij onze aalmoes in het verborgene dienen te geven, opdat onze giften vrij mogen zijn van eigen belang. We dienen daarbij steeds het welzijn van de ander te beogen en niet dat van onszelf. Weet dan dat God steeds in het verborgene ziet en vooral let op de (zuivere) intentie. Laat uw aalmoes dan vooral een blijk van onbaatzuchtige liefde zijn, indachtig ook de tekst van St. Paulus uit de Handelingen: "Het is zaliger te geven dan te ontvangen" (20,35). De paus merkt op dat het geven van aalmoezen de vergeving der zonden bewerkt, De vergeving is als zodanig mede een vrucht van het geven van aalmoezen (cfr. de eerste Petrus-brief: "De liefde bedekt tal van zonden" (4,8). Relevant is tenslotte dat het geven van aalmoezen ons opvoedt tot een grotere edelmoedigheid. Zo is het goed steeds naar Jezus te kijken; hoe Hij in de gave van Zichzelf in zekere zin iedere zuivere gave van ons zelf als het ware "heiligt". De vastentijd nu, ze spoort ons aan - door het geven van aalmoezen - Zijn voorbeeld na te volgen. In de school van Jezus kunnen wij leren ons leven tot gave te maken. Pastoor C. Müller Gerrït Arts Brienshoekweg 6 5809 EW Leunen 24 uur bereikbaar op: Tel: 0478-515221 uitvaartverzorging

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4