Kroniek Parochiectuster Leunen-Veulen-Heide 3 H. Vormsel Op vrijdag 22 februari 2008 vindt in de kerk van Leunen om 19.00u de jaarlijkse Vormselviering plaats. De vormheer voor ons dekenaat is dit schooljaar Mgr. Dr. H. Schnackers, de vicaris-generaal van ons bisdom. De viering wordt opgeluisterd door het kinderkoor van Heide. Dit jaar zullen 34 kinderen het sacrament van het heilig Vormsel ontvangen. We wensen de vormelingen Gods rijkste zegen toe. Moge dan de heilige Geest hen telkens helpen de juiste keuzes te maken, alsmede hen inspireren en doen getuigen. Over vasten Vasten houdt in dat je gedurende een bepaalde tijd bewust minder voedsel en drinken tot je neemt. Vasten omvat echter veel meer. Zo gaat men door te vasten helderder denken, scherper zien. Vasten is voor veel gelovigen een manier om dichter bij God te komen, maar ook dichter bij zichzelf. Door vasten kweek je voorts discipline. Je wordt weerbaarder en leert nee te zeggen tegen allerlei zaken die je misschien eigenlijk niet nodig hebt. Door vasten ondervind je ook aan den lijve wat het is om honger te hebben. Je leert je te verplaatsen in de situatie van mensen die aan voedsel en andere dingen gebrek hebben. Zo nodigt vasten uit tot meeleven, tot delen met de ander. Pastoor C.Müller Op zondag 3 februari bereikte ons het droevige bericht dat Jan Jenniskens na een slopende ziekte is overleden. Wij wisten dat het met Jan niet goed ging, maar dat het zo vlug met hem zou gaan, had niemand verwacht. Jan was lid van de Werkgroep Historie Leunen een vraagbaak voor ieder van ons. Hij wist zoveel over de geschiedenis van Leunen, wat ook tot uitdrukking kwam in het boek: "Terug in de tijd....", dat in 1993 verscheen, en waarvan hij een van de samenstellers was. Op 7 januari j.i. hadden wij nog een vergadering, waarin Jan aangaf dat hij doorging tot het niet meer zou gaan. Jan, dat moment is nu gekomen. Wij als Historische Werkgroep Leunen verliezen in Jan een van de steunpilaren van onze groep. Wij wensen zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en overige familie veel sterkte met dit grote verlies. Werkgroep Historie Leunen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 4