Bedevaart naar Lull 30 Zoals de meeste van jullie waarschijnlijk we! weten is onze prins David I zijn scepter kwijtgeraakt tijdens het Aldwieverbal. Nadat hij op diverse plaatsen heeft gevraagd en gezocht heeft hij uiteindelijk dan maar besloten om gaan te bidden tot de heilige Antonius. De heilige Antonius is patroonheilige voor zoekgeraakte spullen en een kapel die aan hem gewijd is staat in Lull (op de grens tussen Oostrum en Venray. Van de "ontvoerders van de scepter" kreeg onze prins het bericht dat hij bij deze kapel moest gaan bidden. Dus afgelopen zondag om 12Mu ging onze prins met z'n gevolg te voet op bedevaart naar Lull. Uitgezwaaid door een grote horde fans begonnen zij aan een wanhoopspoging om de scepter terug te krijgen. Onderweg werden zij aangemoedigd door meelevende aanhangers van onze prins. Nadat bij Piet en Irma van Staveren de inwendige mens versterkt was zette David I de pas er weer stevig in. En groep met volgelingen bleef maar groeien. David I wilde nog eerst aangifte gaan doen bij de politie maar deze waren op zondag niet thuis. Jammer, dan maar snel door naar de kapel want om 14.33u moest hij hier zijn. En hier aangekomen werd onze prins verwelkomt door een grote menigte veulense fans en de joekskappei. Even later kwam ook nog een delegatie van "De Karklingels" uit Oostrum inclusief Prins, Vorst en nar. De kapel werd geopend en onze prins deed keurig op z'n knietjes het gebed tot de heilige Antonius. Na de nodige ceremonies ging het hele gezelschap weer huiswaarts hopende op een snelle oplossing van deze duistere ontvoeringszaak. Maar tot op heden is de scepter nog niet terug.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 31