Beste ouders en andere inwoners van Veulen. 26 Dat was even schrikken van een telefoontje afgelopen zondag: "Kom maar eens kijken op school wat daar gebeurd is!" Bij aankomst op school was het al meteen helder: Ons vogelhuisje was niet alleen omvergegooid maar ook helemaal uit elkaar getrokken en verspreid over de speelplaats. Alle containers op de speelplaats waren omgegooid en de inhoud ervan lag overal verspreid. Er lag veel kapot gegooid glas. Een van de zitbanken lag achter in de heg. En wat het allerergste was, ons mooie "veulentje" (aan de muur bij de ingang) was gemolesteerd. De pootjes waren kromgetrokken en met veel geweld uit de muur gerukt. Samen met een ouder ben ik wel een uur bezig geweest om alles op te ruimen, zodat de kinderen maandagochtend weer veilig op de speelplaats konden spelen. Wat jammer dat we in een dorp als Veulen met dit soort activiteiten worden verrast! Ik heb op maandag meteen contact gezocht met de politie. Dhr. Deenen heeft de situatie bekeken en proces-verbaal opgemaakt. Er zal door de politie de komende tijd weer vaker gesurveilleerd worden en "handhavend" opgestreden. Er komen (opnieuw???) verbodsbordjes op de school te hangen. Dat betekent dat voor jongeren die niet meer op onze school zitten, het schoolterrein verboden gebied is. Bij overtredingen is ook een verwijzing naar bureau Halt mogelijk! Ook heb ik contact gezocht met de carnavalsvereniging, want afgelopen zaterdag was erin de zaal een carnavalsbal aan de gang. Wellicht heeft de drank tijdens dit bal, bij enkelen, geleid tot deze zinloze vernielingen. Ik wil aan alle bewoners in Veulen vragen om de politie te waarschuwen als er jongeren op het schoolterrein rondhangen die zich niet aan de afspraken houden. Laten we met zijn allen zorgen dat de school een veilig gebied blijft! Het is voor een kleine school als de onze erg jammer dat er ook financiële consequenties verbonden zijn aan dit zinloze geweld. We moeten al zo zuinig omgaan met ons geld! Kortom jammer van al het geld, de tijd en de energie die nodig is om deze vernielingen weer te herstellen. Met vriendelijke groet, namens alle collega's en alle kinderen van BS: Antonius in Veulen, Leny Manders-Thielen, directeur.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 27