26 't Gaolde Paerd' 2008 voor Frans van Staveren De hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging 't Dartele Veule wordt toegekend aan iemand die zich op bijzondere wijze heeft ingespannen voor het kleine Venrayse dorp. Dit jaar ontvangt Frans van Staveren uit handen van prins David I op carnavalsdinsdag 't Gaolde Paerd". Frans (49) is een verenigingsman in hart en nieren. Zijn eerste "verenigingsschreden" zette hij bij de Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ), In die tijd dé vereniging voor de jeugd in de katholieke dorpen. Zijn bestuurlijk talent werd al snel onderkend en het duurde niet tang of Frans werd lid van het bestuur van de KPJ afdeling Veulen. Als vertegenwoordiger van dit bestuur bezocht hij de vergaderingen van de Dorpsraad en ook de oprichtingsvergadering van de Verenigingsraad. in 1974 trok een meisje uit Leunen zijn bijzondere aandacht. Na enkele heimelijke ontmoetingen wisten Frans en Jet dat "deze vlinders" voor altijd "hun vlinders" zouden zijn. In 1977 werd hij lid van de in dat jaar opgerichte voetbalvereniging FC 't Veulen en in 1979 voorzitter van de KPJ. In 1980 stonden de voetbalvereniging en de KPJ aan de wieg van de heroprichting van de Boerenbruiloft in 't Veulen en werd Frans penningmeester. In 1980 werd Frans in de Dorpsraad gekozen. Hij zou maar liefst 18 jaar lid van dit belangrijke orgaan blijven. In 1982 werd hij gekozen tot lid van de Verenigingsraad. Nadat hij in 1982 lid was geworden van carnavalsvereniging 't Dartele Veule werd hij in 1983 gekozen tot prins Frans I. Vanaf 1987 is hij lid van het Bonte Avond Comité. Al vele jaren verzorgt hij de geldstroom tijdens "Veulens Historie Herleeft" en (samen met Jet) was hij zo'n 22 jaar penningmeester van de Verenigingsraad. Door de jaren heen bekleedde Frans nog veel meer functies binnen het verenigingsleven van "zijn" Veulen. Als hobby-fotograaf legde hij de laatste 20 jaar alle gebeurtenissen in Veulen vast. Voor dit allemaal en voor nog veel meer ontvangt Frans van Staveren op carnavalsdinsdag uit handen van prins David I '"t Gaolde Paerd".

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 27