19 't Gaolde Paerd' 2008 voor Frans van Staveren De hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging 't Dartele Veule wordt toegekend aan iemand die zich op bijzondere wijze heeft Ingespannen voor het kleine Venrayse dorp. Dit jaar ontvangt Frans van Staveren uit handen van prins David I op carnavalsdinsdag 't Gaolde Paerd". Frans werd op 23 september 1958 geboren aan de Jaegerhofweg in Veulen als vierde kind van Frans van Staveren senior en Dora Reintjes. Na slechts één jaar de kleuterschool bezocht te hebben kreeg hij de kans over te stappen naar de lagere schoot. Al snel bleek Frans een "manusje van alles" te zijn en ging hij het werken niet uit de weg. Ondanks dat hij thuis al vroeg op de tractor zat om vader te helpen met hooien ging hij ook werken bij Sef Janssen aan de Lorbaan om peultjes en augurken te plukken. Na de lagere school bezocht hij vanaf 1971 de LTS in Venray om de metaal-richting te volgen. Nadat hij in 1974 de opleiding werktuigbouwkunde aan de MTS in Helmond begonnen was, stortte Frans zich in het Veulense verenigingsleven. En hoe... Hij werd lid van de Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ), in die tijd dé vereniging voor de jeugd In de katholieke dorpen. Zijn bestuurlijk talent werd al snel onderkend en het duurde niet lang of Frans werd lid van het bestuur van de KPJ afdeling Veulen. Ais vertegenwoordiger van dit bestuur bezocht hij de vergaderingen van de Dorpsraad en ook de oprichtingsvergadering van de Verenigingsraad. Deze bijeenkomsten werden in het café achter in de keuken gehouden. "Af en toe zag je eikaar niet meer zitten vanwege de rookoverlast...." Het was ook in 1974 dat een meisje uit Leunen zijn bijzondere aandacht trok. Na enkele heimelijke ontmoetingen wisten Frans en Jet dat "deze vlinders" voor altijd "hun vlinders" zouden zijn. In 1977 werd voetbalvereniging FC 't Veulen opgericht. Hoewel hij werkelijk "geen bal kon raken" werd Frans lid van de nieuwe vereniging en liep hij tegenstanders perfect voor de voeten, waardoor de betere spelers de wedstrijd naar hun hand konden zetten. FC 1 Veulen dwong mede door Frans respect af I Het omkleden en wassen (in waterbakken) gebeurde in het houten gebouw dat bij het voetbalveld in Veulen stond en "de Hoefslag" werd genoemd. in 1979 werd hij voorzitter van de KPJ. Hij geeft zelf aan een geweldige tijd te hebben gehad met de sportdagen en culturele activiteiten in"de Hoefslag", het verenigingsgebouw van Veulen. Het verenigingsgebouw dat hem niet meer los zou laten. Was het toeval dat de voetbalvereniging in 1980 samen met de KPJ aan de wieg stond van de heroprichting van de Boerenbruiloft in 't Veulen Feit is in elk geval dat Frans vanaf de oprichting penningmeester en lid van het Boerenbruiioftcomité is. In 1980 werd Frans In de Dorpsraad gekozen. Hij zou maar liefst 18 jaar lid van dit belangrijke orgaan blijven. In 1982 werd hij gekozen tot lid van de Verenigingsraad. Ook in het overkoepelende orgaan van de Veulense verenigingen voelde hij zich als een vis in het water. Het nieuwe bestuur had de handen vol aan de bouw van de nieuwe Hoefslag, een door de gemeente in Lekkerkerk aangekocht gebouw. Weliswaar tweedehands, maar 't Veulen was er blij mee I

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2008 | | pagina 20