Veilig het nieuwe jaar inluiden 9 Rond de jaarwisseling is het weer zover: Vuurwerk. Leuk, mooi, spannend en spectaculair al dat sier- en knalmateriaal. Maar het brengt ook de nodige risico's met zich mee. Risico's voor uzelf, uw familie, uw vrienden èn uw huisdieren. m Wat zijn die vuurwerkregels? Vuurwerk kopen mag: als j e 16 j aar of ouder bent op 29, 30 en 31 december bij de erkende verkoop adressen. Vervoer het op een veilige en kortst mogelijke weg naar huis. Sla het thuis veilig op. Bewaar het vuurwerk op een veilige, droge plaats, bijvoorbeeld in een blikken trommel. Vuurwerk is GEEN speelgoed. Bewaar het buiten bereik van kinderen. Wanneer en hoe afsteken Er mag pas vuurwerk worden afgestoken op 31 december vanaf 10.00 uur 's- morgens tot 1 januari 02.00 uur 's-nachts. Als U vuurwerk afsteekt doe dit dan uiterst voorzichtig en ben bewust van de risico die het met zich mee draagt. Lees van te voren de gebruiksaanwijzing goed door. Steek nooit vuurwerk in je hand af. Leg het vuurwek op een veilige plek neer en steek aan met een aansteeklont. Hou minimaal 6 meter afstand en zorg dat anderen dit ook doen. En steek elk stuks vuurwerk apart af. Veel ongelukken gebeuren op 1 januari overdag omdat kinderen vuurwerk willen afsteken wat niet is afgegaan. Daarom wordt er altijd op aangedrongen om vuurwerkresten 's-nachts meteen op te ruimen. Hierdoor kunnen veel ongelukken voorkomen worden. Buiten de genoemde tijden is het afsteken van vuurwerk in strijd met de wet- en regelgeving. Ook het afsteken van illegaal vuurwerk is niet toegestaan. Wat is illegaal vuurwerk? Illegaal vuurwerk is vuurwerk wat niet voldoet aan de gebruikerseisen voor de consument Bij legaal vuurwerk moet de omschrijving in het Nederlands op het vuurwek staan en er moet een Nederlandse gebruiksaanwijzing bij zitten. Ook moet het vuurwerk voorzien zijn van de aanduiding "Geschikt voor particulier gebruik"Daarnaast mag er geen strijkrnechanisme aan het vuurwerk zijn. (zoals de alom bekende strijkers) Controles. Ook dit jaar weer worden er diverse vuurwerkcontroles uitgevoerd. Wij controleren op het vroegtijdig afsteken van vuurwerk, illegaal vuurwerk voorhanden hebben maar ook op de overlast en de vernielingen in de buurt die het afsteken van vuurwerk met zich meebrengt. Bij een geconstateerde overtreding volgt een bekeuring. Afhankelijk van de leeftijd kan men ook worden doorverwezen naar buro Halt. Het vuurwerk wordt altijd inbeslaggenomen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 10