5 zijn woede zal te verduren hebben. Het is nodig dat we, nu onmidaeuijk, een nieuwe manier van spreken aanleren, ervan bewust worden wie de kerk is. "Omdat ik een van hen ben" -schreef Saint-Exupéry, van zijn vaderland, op een duister moment van zijn leven - "zal ik de mijnen niet verloochenen, wat ze ook doen. Ik zal niet tegen hen spreken, in het bijzijn van vreemdelingen. Als het mogelijk is ze te verdedigen, zal ik ze verdedigen. Maken ze me beschaamd, ik zal de schaamte in mijn hart verbergen en zwijgen. Wat ik ook van hen denk, ik zal nooit getuige ten laste zijn". Het risico bestaat dat iemand juist gaat doen wat hier veroordeeld wordt. Na gebroken te hebben met de Kerk, gaat men van universiteit naar universiteit, van congres naar congres, met bittere verwijten tegen de institutionele Kerk, als ware ze iets anders, dan de ideale Kerk die men zich inbeeldt, om zo zijn eigen eer te redden.Wat is het gemakkelijk carrière te maken in het kamp van de vijand!", zei Tertullianus, als hij sprak over wie de Kerk verliet voor een of andere ketterse sekte, om daar onmiddellijk overladen te worden met eerbewijzen en taken. Vaak verbergen we de schipbreuk van ons geloof door een wolk van beschuldigingen aan het adres van de Kerk en haar leiders. Moeten we dan allen ten alle tijde zwijgen, in de Kerk? Neen, eenmaal "terug thuis", als je geweend hebt tegen de Kerk, als je je vernederd hebt aan haar voeten, kan God je de opdracht geven, zoals aan velen in het verleden, uw stem te verheffen, tegen de "Stem van de Kerk". Maar niet eerder, en niet zonder dat je op een of andere wijze sterft, iri deze gevaarlijke zending. Heiligen hebben ook op de kerk toegepast, wat Job zei van God: "Al doodt Hij me, in Hem hoop ik (Job, 13, 15, Vuig). De "zonden van de Kerk!" Denk je echt dat Jezus ze niet beter kent dan jij? Pastoor C. Müller P 1 II or 0] M 3l AANMELDEN SHIVA'S Wil je komend seizoen lid worden, dat kan nog, neem dan contact met ons op voor meer info. Ingevulde inschrijfformulieren kunnen op onderstaande adressen worden ingeleverd. Kim (Vicarieweg 6) ©580817 Tanja (Boodenstraat 26) ©581114 o Tl z> Jo c O O c lilKl

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 6