Gerrit Arts Brienshoekweg 6 5809 EW Leunen Tel: 0478-515221 24 uur bereikbaar op: Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Onlangs ontving ik van een collega de volgende tekst ter overweging. Het artikel is geschreven door Raniero Cantalamess tijdens de Goede Week in 1994. Kun jij van zo'n kerk houden? De "zonden van de Kerk I" Denk je echt dat Jezus ze niet beter kent dan jij? Wist Hij dan niet voor wie Hij stierf, en waar zijn apostelen waren op dat ogenblik? Maar Hij hield van die zieke Kerk, niet van een ingebeelde en ideale. Hij is gestorven "om ze heilig en onbevlekt te maken" en niet omdat ze heilig en onbevlekt was. Christus hield van de Kerk vol verwachting; niet alleen om wat ze "is", maar ook om wat ze "zal zijn": het hemelse Jeruzalem, die zich opmaakt, als een jonge bruid voor haar Bruidegom Ap. 21,2 De Kerk vordert traag, zeker. Ze gaat traag in de evangelisatie, is traag in de antwoorden die ze geeft aan de tekenen van de tijd, in de verdediging van de armen en in zoveel andere dingen. Maar weten jullie waarom ze zo traag is? Omdat ze ons draagt op haar schouders, wij die beladen zijn met het gewicht van onze zonden. De kinderen verwijten hun moeder haar rimpels - dezelfde rimpels net zoals in de natuur - die ze haar zelf bezorgd hebben! Christus heeft van de Kerk gehouden en heeft zijn leven voor haar gegeven opdat ze "vlekkeloos" zou zijn, en de Kerk zou ook vlekkeloos zijn... indien wij het waren. De Kerk zou een rimpel minder hebben als ik een zonde minder had gedaan. Erasmus antwoordde eens aan enkele hervormers die hem verweten in de katholieke kerk te blijven ondanks haar corruptheid: "Ik verdraag deze Kerk, in afwachting dat ze beter wordt, omdat ook zij gedoemd is mij te verdragen, totdat ik beter word. Wij moeten allen Christus vergiffenis vragen voor al die ondoordachte oordelen van - en beledigingen aan - zijn bruid (de Kerk), en, bijgevolg ook aan Hem. Probeer het eens aan een man, 'die echt verliefd is, te zeggen dat zijn bruid lelijk is, of van weinig tel is, en je zal zien dat je hem niet erger kunt beledigen en of je

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 5