3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Rust en stilte Nu de vakantie voor velen is aangebroken, is het zinvol eens na te denken over de waarde van rust en stilte. Stilte en rust kunnen in het gewone leven voor mensen weieens beangstigend en bedreigend zijn, gewend als ze zijn 'de weg naar buiten' te gaan; de weg naar het drukke werk en de vele verstrooiingen die hen de broosheid van het bestaan en van het eigen hart doen vergeten. In de stilte en het rustige verwijlen bij onszelf en de dingen worden immers niet alleen de echte waarden aan ons geopenbaard, maar ook de kleinheid, de kwetsbaarheid, het negativisme van veel dingen in ons en buiten ons. In de stilte en de rust kan de waarheid en de waarde van ons leven aan het licht komen. Hier worden we opgeroepen om dankbaar en bevestigend om te gaan met het goede en om geduldig en vastberaden het negatieve te bestrijden en om te buigen in de goede richting. Uiterlijke stilte en rust kunnen ons uiteindelijk brengen naar een geduldig verworven innerlijke stilte en rust van het hart, zelfs in de drukte van het dagelijks leven. Ook voor het bidden zijn uiterlijke en vooral innerlijke stilte en rust haast onontbeerlijk. Echt gebed bestaat immers niet uit een vloedgolf van woorden. Nee, echt gebed wordt uit de stilte geboren. Een gerijpt mens van gebed is eerst en vooral een luisteraar en een wachter. Ja, wie heeft leren luisteren en wachten is tevens een minnaar van de stilte en de rust. Tijdens dit ontvankelijke luisteren en wachten wordt de stilte een 'sprekende' stilte en de rust een 'werkzame' rust. Daarin kan Gods Woord opklinken en kan zijn Woord ons hart raken. Onze vakantie nu biedt daartoe zeker de gelegenheid. Ze kan ons helpen die stilte weer te herontdekken. Pastoor C. Müller I KBO AFDELING LEUNEN f I YfllT I FIETSEN FIETSEN j I Vanwege het slechte weer zijn we 4 juli niet gaan fietsen. We gaan nu vrijdag 13 juli 2007 om 14.00 uur vanaf het dorpsplein. Op| fde pauzeplaats vertoeven iets langer dan 1 uur. Deze fietstocht is iets| verder dan normaal, ±28 km retour. I Wij wensen u een mooie fietsmiddag toe. 1 Inf. of hulp nodig: KBO Ouderenadviseur Jeu Steeghs S 583454. f I I

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 4