Met een gerust hart op vakantie 6 Preventie is niet het hetzelfde als "het zal mij nooit overkomen". Preventie kan het voor de ander wel moeilijker maken om rottigheid uit te halen. Of het nu uw auto, uw fiets, uw woning of uw vakantie is; voor alles zijn maatregelen te bedenken waardoor inbreken bij u net even iets moeilijker zal worden dan bij een ander. Om de kans op een onaangename terugkomst na de vakantie zo klein mogelijk te maken, vindt u hier een aantal tips. Die maken de kans op inbraak zo klein mogelijk. - Alle ramen en deuren goed afsluiten. - Laat geen sleutels aan de binnenkant in de sloten zitten. - Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meubilair ook niet. Extra schade wordt daarmee voorkomen. - Geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. - Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. - Vraag een buur of kennis een oogje in het zeil te houden. - Laat niet via uw antwoordapparaat weten dat u op vakantie bent. - Schakel uw telefoon door naar uw GSM, familie of oppas, zodat een potentiële inbreker denkt dat u thuis bent - Tijdschakelaars op lampen en/of op de radio doen, zodat het net lijkt of er iemand thuis is. - Geen touwtje uit de bus laten hangen. Sluit de overgordijnen niet. Laat tijdens uw afwezigheid niet de gehele tijd de rolluiken naar beneden. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. - Zorg dat uw huis een bewoonde indruk maakt, ook tijdens uw afwezigheid. - Ladders, vuilcontainers en andere dingen die inklimming kunnen vergemakkelijken wegzetten. Voor nog meer tips zie de website www.politie.nl/Limburg-Noord/ Denk, als het gaat om veiligheid in de buurt, niet te snel: "Dat zijn mijn zaken niet." Als u in de buurt iets verdachts ziet, schroom dan niet om direct de politie te bellen. Noteer belangrijke zaken zoals kentekens, signalementen en andere bijzonderheden. Maak eventueel foto's. In het geval van verdachte situaties adviseer ik u om altijd DIRECT de politie te bellen via 0900-8844 of 112 (bij spoed). Namens de toe. Venray wens ik U een heel fijne en veilige vakantie Wijkagent Marcel Deenen Leunseweg 4 Venray Tel. 0900-8844. Email: marcel.deenen@limburg-noord.politie.nl

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 7