3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Heiligverklaring pater Karei Houben Op zondag 3 juni a.s. wordt pater Karei uit Munstergeleen door onze paus te Rome heiligverklaard. Naar aanleiding van deze heiligverklaring heeft ons bisdom prentjes uitgegeven. U vindt deze achterin de kerk, bij de ingang. Wie was nu deze pater Karei? Joannes Andreas Houben werd op 11 december 1821 in Munstergeleen (Zuid Limburg) geboren als vierde kind in het molenaarsgezin Houben-Luyten. Na de lagere school volgde hij lessen in Sittard aan een pas opgerichte katholieke middelbare school. Op 19-jarige leeftijd vervulde hij zijn militaire dienstplicht in Bergen op Zoom. Daar hoorde hij voor het eerst van de Congregatie der Passionisten, een kloostergemeenschap die het Lijden van Christus centraal stelt. Op 19e jarige leeftijd werd hij lid van de Orde der Passionisten en nam de kloosternaam Karei van Sint Andries aan. in 1857 werd hij naar Ierland gestuurd waar hij al snel bekendheid als gebedsgenezer verwierf. Zijn graf ligt in het klooster van Mount Argus, bij Dublin. Pater Karei werd in 1988 zalig verklaard. Hij wordt in Munstergeleen al vele tientallen jaren vereerd. Zijn geboortehuis is uitgegroeid tot een bedevaartsoord en is een van de grootste religieuze trekpleisters in Limburg. Voor zijn heiligverklaring was een wonder nodig, dat in december 2006 door onze paus werd erkend. Het wonder op voorspraak van Karei Houben betreft de genezing van Dolf Dormans, een parochiaan uit Munstergeleen. Deze vereerder van pater Karei Houben is ervan overtuigd dat de zalige hem in 1999 behoedde voor de dood. Dormans leed aan een dodelijke darmaandoening, die na gebed tot de zalige pater ineens verdwenen was. De behandelende artsen stonden voor een raadsel. Een medische commissie van het Vaticaan verklaarde vorig jaar dat er geen wetenschappelijke verklaring voor Dormans' genezing bestaat. Pastoor C. Müller wA

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 4