5 Lenteconcert Harmonie St. Catharina in Schouwburg Venray Op zondag 6 mei organiseert Harmonie St. Catharina Leunen-Veulen- Heide het jaarlijkse Lenteconcert, ditmaal niet in de Brink in Leunen, maar in de Schouwburg Venray. Tijdens dit concert treden de drumbandhet opleidingsorkest en het harmonieorkest van St. Catharina op. De drumband, onder leiding van dirigent Wii van Horck, voert de marsen Twirl Up, Go With a Swing en Marche Jubilee uit. Deze laatste mars is speciaal geschreven voor het 100-jarig jubileum van de fanfare uit Overioon en zal op 16 mei worden gespeeld door 600 slagwerkers, dit als recordpoging om de grootste drumband ooit bij elkaar te krijgen. Naast deze marsen speelt de drumband ook Jazz, Quick en Samba, waarin drie dansvormen aan elkaar worden geregen, en een groot concertwerk genaamd Wounded Knee, dat het verhaal vertelt van de Sioux indianen en hun conflicten met het Amerikaanse feger rond 1880. Daarna is het de beurt aan het opleidingsorkest, onder leiding van Marjo van der Locht, dat 4 stukken ten gehore zal brengen. Het orkest opent met de mars Wyndham Marziale, gevolgd door Parade of the Clockwork Soldiers, een stuk dat een marcherend korps soldaten uitbeeldt. Het derde stuk, Colors of the Wind is afkomstig uit de Disney klassieker Pocahontas, een nummer dat iedereen bekend in de oren zal klinken. Ze besluiten met het werk Vivat Mozart, een bewerking van een van dé divertimenti van Wolgang Amadeus Mozart. Na de pauze wordt het concert afgesloten door het harmonieorkest, onder leiding van Geert Jacobs, dat hun gedeelte opent met de snelle mars Army of the Nile, gevolgd door Celestial Celebration, Memories of Leipzig, gebaseerd op een werk van Bach, en Rainbow Warrior. Hierin wordt het gevecht van Greenpeace tegen de walvisjacht vertelt, waarbij het vredige karakter van de walvis en het wrede karakter van de jagers als muzikaal contrast worden uitgebeeld. Het laatste gedeelte van het concert is gevuld met moderne muziek, waarbij het harmonieorkest wordt ondersteund door de band Puch Maxi. Uit The War of the Worlds wordt Jeff Wayne's The Eve of the War gespeeld, gevolgd door het bekende From A Distance. Het concert wordt afgesloten met de popklassieker Eloise. Het Lente Concert in Schouwburg Venray begint om 11.30 uur en zal tot ongeveer 13.30 duren, de entree is gratis. #4

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 6