Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 3 Vastenaktie 2007 De jaarlijkse Vastenaktie-coilecte voor concrete, kleinschalige projecten in arme landen is inmiddels weer van start gegaan. In 2006 was Vastenaktie veruit de grootste Nederlandse collecte voor Derde Wereld doelen, zo blijkt uit cijfers van het CBF. De totale opbrengst van de Vastenaktie, gevoerd door de ontwikkelingsorganisatie Cordaid, bedroeg vorig jaar 5% miljoen euro. Daarvan was het aandeel van de collecte 2,3 miljoen. Dat is vijftien procent hoger dan in 2005 en zelfs eenderde hoger dan in 2004. Vasten - zo blijkt - is weer terug op de agenda. Uit onderzoek blijkt dat één op de vier katholieke Nederlanders invulling geeft aan de traditionele vastentijd tussen carnaval en Pasen, de christelijke tegenhanger van de islamitische Ramadan. Meer dan de helft van kerkelijke Nederlanders zegt bewondering te hebben voor mensen die vasten. De meest voorkomende vorm van vasten is geld opzij leggen voor een goed doel In het dekenaat Venray is dit jaar gekozen voor het project van Stichting Mullai dat zich richt op de weeskinderen in Mullaitivu op Sri-Lanka. Het weeshuis St. Isidor's Boys Home biedt onderdak aan 57 weeskinderen, onder leiding van rk- priester Robinson. Met de giften zal dit jaar onder andere het dak van het weeshuis worden gerepareerd. Meer informatie vindt men op de website: www.stichtinamullai.nl. Graag willlen we dit project aan uw milddadigheid aanbevelen. Voor wat betreft Leunen wordt hier opgemerkt dat men in deze editie van De Ruuper een folder en een Vastenaktiezakje aantreft. Men kan dit zakje deponeren in een van de offerkisten in de kerk. Men kan ze eventueel ook in de brievenbus van de pastorie doen. Attentie: Ze worden NIET bij U thuis opgehaald Wat geloven katholieken? Vorig jaar verscheen in een serie over ons geloof het magazine: Katholieken. Wat geloven ze? Het betreft een deel uit een serie, die inmiddels ook enkele andere "papers" omvat, welke door ons bisdom het afgelopen jaar aan de parochies verzonden zijn. Zo is een ander magazine gewijd aan vragen rond het sacrament van het H.Doopsel Opnieuw geboren. Je kind laten dopen?). Dit magazine wordt inmiddels aan de ouders van de dopelingen in ons cluster verstrekt. Inmiddels is er ook een magazine verschenen dat gaat over het sacrament van het huwelijk (Ja, ik wil. Over trouwen in de katholieke kerk). Deze brochure zal voortaan worden verstrekt aan hen die in ons cluster voor de kerk zullen gaan trouwen. Parochianen, die meer over het katholieke geloof willen weten, kunnen een exemplaar van het magazine "Katholieken. Wat geloven ze?" mee naar huis nemen ter lezing. Men vindt enkele exemplaren van dit magazine nabij de ingang van de eigen kerk. Men gelieve deze publicatie na lezing terug te leggen in de kerk (betreft bruikleen). In Veulen kan men ze kopen 1,50). Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 4