Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 3 Aswoensdag Na Carnaval begint weer de jaarlijkse Veertigdagentijd, als voorbereiding op het belangrijkste feest in onze kerk: Pasen. De vastentijd begint a.s woensdag (21 februari 2007). Aswoensdag betreft een verplichte vastendag (net als GoedeJ/rijdag). Het is evenwel goed niet alleen op deze twee dagen zich duidelijk te beperken in eten, drinken, roken etc. Vasten is immers gezond, zowel voor het lichaam als voor de geest. Op Aswoensdag is er een H. Mis in Heide om 17.45u (deken Smeets); in Leunen om 18.00u, en in Veulen om 19.15u. Vasten is niet enkel derven van brood, niet lessen de dorst naar het lichaam; is ook geven van het vele. Vasten is veel, veel meer: is geven van het weinige dat de mens op aarde soms heeft; is lessen de dorst der dorstigen, die zoeken naar een luisterend oor; is geen vuisten ballen maar handen reiken; ook al is de evennaaste uw vijand tijdens het aards bestaan. Vasten is openen uw hart voor de mens, ook al treffen zij u zwaar; is in liefde, vol overgave naderen het hart van die evennaaste; is vergeten, is vergeven het onrecht dat de mens soms pleegt; onrecht naar uw hart en leden; onrecht voor uw geestelijk leven. Vasten is in stilte lijden pijnen van het aardse strijden. Denk niet dat vastentijd is veertig dagen in de tijd, maar dat heel uw leven moet wezen: geven, niet nemen, dienen, in liefde spreken; liefde schenken, haat verbannen iedere dag een beetje meer versterven in uw Heer. Vrijwilligersavond (vooraankondiging) Op vrijdag 9 maart 2007 is er wederom een avond met en voor de vrijwilligers van de parochie Leunen. We beginnen die avond met een H. Mis om 19.00u. Aansluitend Is er een gezellig samenzijn in zaal Martens. Uitslag dressuurwedstriid van 3 en 4 februari te Velden. Dressuur klasse L2: Loes Geelen met Umiro le prijs Uitslag Regiokampioenschappen dressuur van 10 februari te Weert. Dressuur klasse L2: Loes Geelen met Umiro 4e prijs. Vasten Pastoor C.Müller Rijvereniging Ons genot ONS 5 ^^sjc***************^*******#*#*^*

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 4