Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 3 Overleden Op zaterdag 3 februari 2007 vond in Leunen de uitvaart plaats van mevr. Dina Litjens-Claessens uit de Albionstraat (no. 48). Na een lang werk- en zorgzaam leven is zij stilletjes van ons heengegaan, voorzien van het sacrament der zieken. Moge zij nu rusten in vrede. Gedoopt Op zondag 4 februari 2007 werd in de kerk van Leunen gedoopt: Stan Jenniskens uit de Enge Steeg 1. Wij feliciteren de dopeling en de familie. Baby-praise Op initiatief van enkele moeders uit de parochies Grote Kerk en Paterskerk is er op zondag 25 maart om 11.00 uur in de Grote Kerk een eerste bijeenkomst voor jonge ouders en hun kinderen. Doel van de bijeenkomst is om de kennismaking met de kerk op een bescheiden en eenvoudige manier te hernieuwen, samen met andere ouders en enkele mensen uit de parochie. Het gaat in deze bijeenkomst of viering niet om een H. Mis of een plechtige dienst. Het is een ontmoeting tussen ouders met hun baby of peuter tussen de 0 en 6 jaar oud, waarbij ook de oudere broertjes en zusjes van harte welkom zijn. Het is de bedoeling om samen met de kinderen liedjes te zingen en naar verhalen en muziek te luisteren. En om samen te praten over de ervaringen met je eigen kinderen. Ook over ervaringen die met het geloof van de ouders en hun kinderen te maken hebben. Of over de opvoeding van de kinderen. Dus niet persé of alléén over het geloof. Iedere inbreng is welkom. De allerkleinsten blijven bij hun ouders. Voor oudere broertjes en zusjes worden in een andere ruimte van de kerk enkele creatieve activiteiten georganiseerd. Hoe deze bijeenkomst precies gaat verlopen kunnen we u nog niet vertellen. Uiteraard wordt er wel het een en ander voorbereid maar het verloop wordt voor een groot deel door u als ouder bepaald: door het onderwerp waarover u samen wilt praten, door de reacties van de andere ouders, door het verloop van de bijeenkomst. Voor iedereen is er een warm ontvangst. De priesters en de kerkbesturen van beide parochies ondersteunen dit initiatief van ganser harte maar laten de uitvoering graag over aan de échte deskundigen: het groepje moeders binnen de parochies die er vanuit hun eigen ervaringen en vanuit eigen ideeën mee willen starten samen met de ouders die zich door het initiatief voelen aangesproken. Ook in andere parochies worden dergelijke initiatieven genomen én met veel succes. Bij voorbeeld in Waalre. Om u enig idee te geven over de manier waarop dit in Waalre gebeurt, verwijzen we hier naar de website van het Katholiek Nieuwsblad (http://www.katholieknieuwsblad.nlA. In een van haar edities (van 3 februari 2006) staat een artikel over het fenomeen Babypraise ("Het is zo simpel, maar het werkt Nogmaals: u bent met uw kind(eren) van harte welkom op zondag 25 maart 2007 in de Grote Kerk. Voor meer inlichtingen kunt u contact opnemen met: Y.Peeters, tel 588495 Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 4