3 een beroepskracht aangetrokken die de betreffende lessen sinds vorig schooljaar op diverse scholen in het Venrayse verzorgt. De oprichting van deze stichting hangt onder meer samen met het vertrek van pater Jenniskens uit Ysselsteijn en de verplaatsing van kapelaan Crasborn. De stichting als zodanig betreft ook een anticipatie op de toekomst, aangezien in ons dekenaat diverse priesters reeds op leeftijd zijn en verdere clustering in het verschiet ligt. Mede met het oog op die lessen en een gewenste uniformering van het aanbod, is er afgelopen jaar overleg geweest tussen deken Smeets en mevr. Raaijmakers van de overkoepelende (scholen)stichting, waarbij alle scholen in onze regio zijn aangesloten (SPOV). In die gesprekken is onder meer gesproken over een mogelijke verbreding van het aantal catechese-lessen door de betreffende beroepskracht, welke ressorteert onder de Stichitng Catechese Dekenaat Venray. In die gesprekken is tevens gesproken over een mogelijke bijdrage aan de kosten, zowel door de scholen als door de ouders. In bovenbedoeld gesprek is voorts gesproken over de catechese lessen in ons eigen cluster. Deken Smeets heeft desgevraagd aangegeven dat ook de overige parochies in het dekenaat desgewenst ook een beroep kunnen doen op de betreffende leerkracht. Zo assisteert zij dit schooljaar onder meer in Vredepeel (H. Vormsel) en in Oostrum. In zowel Leunen, als Veulen en Heide wordt géén gebruik gemaakt van die beroepskracht en het verdere aanbod van de Stichting Catechese Dekenaat Venray (SCDV). De pastoor zélf zal de voorbereidingen doen voor Communie en Vormsel. Voor wat betreft de inhoud van de lessen heeft Deken Smeets aangegeven dat de catechese als voorbereiding op de Eerste H. Communie en het H. Vormsel voor alles een verantwoordelijkheid van de betreffende priester is. Naar aanleiding van vragen door ouders, wordt opgemerkt dat pastoor Müller het lesmateriaal zal vereenvoudigen. Daartoe gaat hij overleg hebben met de beroepskracht van SCDV. Vanwege de beschikbare tijd en het beperkt aantal lessen dienen de verwerkingsopdrachten met name thuis plaats te vinden. Daartoe zullen voortaan ook de besproken bijbelverhalen in een aparte bijlage aan de communicanten meegegeven worden. We hopen hiermee ook de ouders meer te betrekken bij de voorbereiding op de Eerste H. Communie. Om verder zicht te houden op de moeilijkheidsgraad van het lesmateriaal en de pedagogisch-didactische overdracht daarvan, is afgesproken dat de leerkracht of een ouder bij de lessen aanwezig zal zijn. Zo kan directe feedback leiden tot een nog betere overdracht. Daarnaast zullen de directeuren met de pastoor tijdens de voorbereidingsperiode evalueren. Na toediening van de sacramenten wordt met alle betrokkenen geëvalueerd. Pastoor. C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2007 | | pagina 4