3 Advent: met Maria op weg naar Kerstmis Er is een maand in het jaar die door de volksvroomheid van ouds aan Maria is gewijd. Het is de meimaand. Maar er is ook nog een andere tijd waar de liturgie het geheim van Maria bij voorkeur viert: het is december, de tijd van de advent. In deze periode wacht de Kerk met Maria op de komst van het kind: Jezus, Gods eigen Zoon en de zoon van Maria. De advent is een bijzondere tijd om naar Maria te kijken en om met haar te wachten op de Heer Jezus. Ja, de advent, dat is Maria helemaal: wachten zonder iets te zien, maar zeker zijn dat het komt, want ze weet het: het kind groeit in haar, zeker en onstuitbaar. Maar zien kan ze het niet. Ze weet ook niet hoe het zal groeien, hoe het zal spreken en handelen. Hoe het zal eindigen? Er is alleen een weg die openligt. Maar er zijn geen bakens op die weg. Er is alleen een programma voor het leven van dit kind: te luisteren naar Gods wil. Maar het is nog niet concreet ingevuld. Er zit zo'n rijkdom in dit wachten-zonder-te-zien: de rijkdom van Maria's geloof. Want wat is uitzien en wachten zonder te zien anders dan geloven? Jezus zou zeggen aan het andere eind van zijn leven: "Zalig die geloofd hebben zonder te zien!" In deze wintertijd, als de dagen kort zijn en het licht zwakker en zwakker wordt, als wij licht moeten maken in onze huizen, staat Maria daar en ze wacht op zijn Komst in deze wereld. Het is de tijd orn haar beeld in de huiskamer te plaatsen, en ernaar te kijken. Om er licht bij aan te steken en een bloem bij de plaatsen. Zo wordt het wachten van ons eigen hart gesymboliseerd: in een kaars en een bloem. Die blijven daar... woordeloos, want kaarsen en bloemen weten iets van wachten zonder te zien. Zij wachten zoals Maria en zoals ons hart wacht. H. Mis met Zonnebloem Met het oog op kerstmis wordt a.s. donderdag 14 december een middag georganiseerd door de Zonnebloem. Net als vorig jaar begint deze middag met een H. Mis in de Gelderkoel en wel om 13.30u. Boeteviering Net als vorig jaar zal met het oog op Kerstmis in de advent weer een korte boeteviering plaatsvinden, welke zal worden ingelast in de reguliere weekendmissen tijdens het weekend van 16-17 december 2006. Parochianen die wensen te biechten kunnen daartoe een afspraak maken met pastoor Müller. Kerststal In verband met het jaarlijkse Kerstconcert van Harmonie St. Catharina op zondagavond 17 december 2006 om 19.00u, zal de kerststal, die dit jaar weer voor in de kerk (bij het beeld van St. Catharina) wordt geplaatst, pas op maandag 18 december 2006 worden opgebouwd.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 4