Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide Advent Zoals voor kinderen het zetten van een schoen bij de schoorsteen, kachel, of open haard de is op het sinterklaasfeest zo zijn adventsrituelen voor ons bijna noodzakelijke inleidingen op het kerstfeest Een feest zonder voorbereiding gonst immers niet na ons praten met kinderen weten we allemaal hoe het moet: Hoeveel nachtjes slapen totdat je jarig bent? Wie zullen er komen? Kerstmis is ook een verjaardagsfeest. Christus komt naar ons toe. leder jaar wat dieper, wat meer met ons begaan. Dat vergt tijd, bezinning, ommekeer. En huisrituelen kunnen daarbij helpen. We weten hoe we het huis in kerststemming kunnen rode kleuren en lichteffecten. met versieringen zoals een kerstboom, opbouw van een kerstsfeer in onszelf kost meer een adventskrans kunnen we de sfeer warm en maken. Soms hebben we een koperen kaarsenkroon die we aanpassen met een groene of paarse slinger, die de kaarsenhouders verbindt. Soms maken we een krans van dennengroen. Aan de 4 kaarsen van de adventskrans kunnen we een betekenis geven. Bijvoorbeeld de namen van de personen uit het evangelie: Zacharias die te horen krijgt dat hij vader gaat worden; Maria die van de engel Gabriël te horen krijgt dat zij de moeder van de Messias zal worden; Elisabet die door Maria bezocht wordt; Johannes de Doper die in alles Jezus vooruit is: geboorte, bekeringswerk, dood. Het erbij horende verhaal kan worden voorgelezen: uit een kinderbijbel wellicht. Advent is ook een tijd van vergeving. Om je met God en elkaar te verzoenen. Elke adventszondag wordt er een kaars meer aangestoken. Dit van Duitse was oorspronkelijk voor thuis bedoeld. Bij iedere nieuwe kaars, een nieuwe stap doen. Zo kan de Adventskrans ons ons leven ter hernieuwen. Misrooster Kerstmis 2006 Leunen Heide 23 dec. 19. OOu (1) 18.OOu (1) 18.30U Gezinsmis (2) 1 e Kerstdag Kerstavond zondag 24 17.3ÖU Gezinsmis 09.30u ii 22.OOu Nachtmis Hoogmis 11. OOu Hoogmis 19.OOu Gezinsmis 2e Kerstdag 26 dec. 09.30u Hoogmis (1Liturgie van de 4e zondag van de Advent (2) Deze Mis wordt opgedragen door pater Slangen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 4