Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 3 Advent Komend weekend begint weer de Advent. Het woord 'Advent' is afgeleid van het Latijn: adventus komst, er aan komen) en advenire naartoe komen). Letterlijk betekent Advent: God komt naar ons toe. Advent heeft in de liturgie een dubbel karakter, het is de voorbereidingstijd op het Kerstfeest, de gedachtenis van de geboorte van Jezus Christus in onze mensengeschiedenis ruim 2000 jaar geleden. Eveneens is de Advent de periode van verwachting van Jezus' wederkomst op het einde der tijden, wanneer God alles in allen zal zijn. De Advent begint dit jaar op zondag 3 december 2006. In deze periode worden wij uitgenodigd een grondhouding van verwachting en openheid aan te nemen. Wij maken ons hart klaar om Hem te ontvangen en opnieuw bimien te laten. De liturgie van de vier adventszondagen wil die grondhouding ondersteunen en stapsgewijze gestalte geven. In de kerk komt een adventskrans te hangen. Daar staan vier kaarsen op. Iedere zondag van de Advent wordt er een kaars meer ontstoken. We zien uit naar de komst van Jezus, 'het Licht der wereld'. Hoe meer kaarsen van de adventskrans branden, hoe meer licht er is, dat wil zeggen hoe dichter Jezus, "het Licht", nabij is. De adventskrans is gemaakt van dennengroen; groen uit de natuur dat de winter trotseert. Het paarse lint dat doorheen het groen is geslingerd, spoort ons aan tot bezinning en inkeer. De priester draagt in deze adventstijd een paars kazuifel. Paars is de kleur van bezinning, boete en bekering. In de advent wordt het 'Eer aan God' (Gloria) niet gebeden of gezongen. Dit vreugdelied zongen de engelen in Betlehem bij de geboorte van Jezus. We zingen het in de Advent niet, omdat de Advent mede een tijd van inkeer is. Zo klinkt het met Kerstmis weer als een nieuw lied. Dat nieuwe lied mogen we met Kerstmis met de engelen meezingen, vol blijdschap om de geboorte van Jezus. Jaar van het gezin Vanaf december (komend weekend vieren we het begin van een nieuw kerkelijk jaar) staat in de kerk in Limburg een jaar lang het gezin centraal. Gezinnen zijn belangrijk, want voor iedereen geldt dat daar de basis voor het leven wordt gelegd. Iedereen komt uit een gezin. De ervaringen die je in je jeugd opdoet, vergeet je een leven lang niet meer. Voor veel mensen zijn dat goede ervaringen. Sommige mensen hebben helaas minder goede herinneringen aan 'thuis'. Maar dat bewijst eens te meer dat een evenwichtig gezinsleven belangrijk is: een goed gezin is het halve werk! De positieve effecten van een goed gezinsleven op ouders en kinderen mogen best weer eens belicht worden. Maar problemen die zich in een gezin kunnen voordoen mogen niet vergeten worden. Er zijn veel gebroken gezinnen die steun verdienen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 4