a Roermondse kathedraal)Er wordt gesproken over kalenders, omdat de heiligenfeesten worden gerangschikt volgens de dag waarop het feest wordt gevierd. Dit is meestal de dag van het sterven van de Het hoogfeest van Allerheiligen is onlosmakelijk verbonden met a Allerzielen (2 november): een dag van gebed voor iedereen die gestorven is en nog niet voor altijd bij God is. De geloofsgemeenschap wordt gevormd door al degenen die al voor eeuwig bij God leven en t degenen die nog onderweg zijn en nog niet klaar zijn voor de hemel. Allerzielen werd voor het eerst gevierd in de Franse Benedictijnerabdij te Cluny in 998. In Limburg wordt op Allerzielendag - of de zondag daaraan voorafgaand - na afloop van de mis of na een gebedsdienst in de middag samen naar het kerkhof gegaan. Zondag 5 november: Katholieke Jongerendag Je ligt met gesloten ogen in de wanne zon.... kon je hier maar eeuwig liggen, in deze warmte, in dit licht. Ontdek de bron van een groter Licht. Een licht dat je niet alleen verwarmt in de wanne zomerdagen. Kom op 5 november 2006 naar de landelijke Katholieke Jongerendag in Nieuwegein. Op 5 november ben je vanaf half tien welkom in de Heidehal te Nieuwegein. De dag wordt rond vijf uur 's middags spetterend afgesloten. Nog nooit was het zo makkelijk om naar de jongerendag te komen, want ook vanuit Limburg kun je zo in de bus stappen. Je moet dan wel vroeg op, maar dan heb je ook wat. De opstapplaats is om 07.00 uur voor de Ikea in Heerlen en om 7.30 uur bij Autogrill Weert. De dag is bedoeld voor iedereen van 15 tot en met 30 jaar. De toegangsprijs is slechts vijf euro. De Katholieke Jongerendag wordt georganiseerd onder verantwoordelijkheid van de Nederlandse Bisschoppenconferentie, onderschreven door vele organisaties en tot stand gebracht door jongeren uit alle bisdommen en van diverse bewegingen. Interesse? Neem dan contact op met Guido van Dierendonck van het bisdom; telefoon: 0475-386824; e-mail: iongeren@bisdom-roermond.nl. Pastoor C.Muller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 5