21 Zaterdag 14 oktober jl. werd in Zaal T Veule de Veulense Boomstamzaagwedstrijd gehouden. Er todden zich bij Toon Nuijten, contactpersoon van het Boerenbruiloftscomité diverse teams ingeschreven en met nog wat belwerk van Toon gingen we deze avond van start met maar liefst 24 heren teams, 4 dames teams en 3 teams van boerenbruidsparen. We hadden dit keer een internationaal startveld met deelnemers uit o.a. Ysselsteyn, Heide, Leunen, Melderslo, Venray, Polen, zelfs America en natuurlijk Veulen. Om negen uur ging het boomstamzagen Toos\ alle teams zaagden in de eerste ronde twee keer tegen dezelfde tegenstander waarbij wel gewisseld werd van zaagbok. Tijdens de eerste ronde bleek al dat de zuid-polen over een zuid-europees temperament beschikten, wat him uiteindelijke tijd niet ten goede kwam. Na de eerste ronde werden de zangtijden bij elkaar opgeteld en gingen bij de heren de tien snelste tijden door naar de tweede ronde. Bij de dames gingen de twee snelste direct door naar de finaleronde. Bij de boerenbruidsparen werd gezien het geringe aantal teams geen finaleronde gezaagd, hier waren de tijden van de eerste ronde doorslaggevend voor plaats 1, 2 en 3 Van de tweede ronde van de heren gingen er vier door naar de finaleronde. Na elke ronde werden de boomstammen vervangen en nam ook de omvang toe, zodat we in de finale ook eens de snelle zagers konden zien zwoegen. Bij de Finale rondes kwamen we weer bekende namen tegen. Het zaagteam De Drie Musketiers, al twee jaren tweede en het zaagteam van BV De Vlies VB, dat de titel verdedigde. De andere 2 finalisten waren team Steun de Beun met zagers Thijs van Heijst en Jos Klop en Autocross Vervoort 2 met zagers Leo Vervoort en Rick Vervoort, beiden uit America. Team Steun de Beun werd derde. De Drie Musketiers met zagers Frank Reintjes en Leon Reintjes waren in beide voorronden het snelste, maar hadden daardoor te weinig power (3 seconden) over in de finale. De snelste tijd werd toch weer gezaagd door het team van BV De Vlies VB met de zagers Twan Jacobs en Carlos Kersten. Zij mochten dus weer grote wisselbeker in ontvangst nemen en zich Kampioen Boomstamzagen 2006 noemen. Bij de dames zaagde het team van de Joekskapel met dezelfde coach Jan en de nieuwe zaagsters Elly Poels en Annie Timmermans zich weer naar de eerste plaats. Zodoende mochten zij toch weer de wisselbeker meenemen die ze vorig jaar voor de derde keer hadden gewonnen en dit jaar hebben teruggeschonken aan het BBC. Tweede werd het team B.D.B. met de zaagsters Andrea Thissen en Henriëtte Pouwels, en derde het team De Bikkels met zaagsters Joyce van Gerwen en Kristel Peters. Bij de boerenbruidsparen was het een nek aan nek race tussen Heide en Ysselsteyn, die in het voordeel van Ysselsteyn werd beslist (ondanks de trunk met de boomstamschijf), zodat voor Veulen de derde plaats over bleef. Ysselsteyn heeft dus de wissel-melk/bierbus meegenomen en komt deze volgend jaar weer verdedigen. Dit alles gebeurde in een stemmingsvolle zaal met sfeermuziek verzorgd door Hem Bouweriks en een schitterende pauze-act door onze eigen Elvis: Coen Classens. De eerste drie plaatsen zowel bij de heren als bij de dames konden allen een mooie beker in ontvangst nemen voor de verrichtte prestaties. Deze bekers zijn geschonken door Antonie Thielen van Zaal 't Veule. In de pauze werd een heuse tombola gehouden met schitterende prijzen, waarvan de trekking werd verricht door het boerenbruidspaar. Prachtige prijzen waren er te winnen, beschikbaar gesteld door de Bokkesprong, Reintjes rozen, Janssen V.O.F eieren, Verkoei jen party vlees, Antonie Thielen, Ad Knapen carnavalskleding, Elektro Piet van Staveren, Ton Dirkx Technische Service, A&J Bosgoed, Boerderijwinkel 't Platteland Willem van de slaaj en tankstation Lucassen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 22