Alt jf y* Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 3 i* Opbrengst MIVA-collecte Leunen In het weekend van 26-27 augustus 2006 werd de jaarlijkse kerkdeurcollecte gehouden ten behoeve van de MI VA. In Leunen werd 137,14 opgehaald. Het bedrag is inmiddels overgemaakt. Dank aan alle milde gevers. Jubilea Komende zaterdag 16 september 2006 zal tijdens de H. Mis in het Rectoraat Veulen stil worden gestaan bij het feit dat dat het dit jaar 60 jaar geleden is dat het rectoraat in 1946 werd opgericht. Het Rectoraat Heide kent dit jaar eveneens een jubileum, aangezien het in 1956 werd opgericht. In verband met dit gouden jubileum zal onze bisschop, Mgr. Frans Wiertz op zondag 29 oktober 2006 om 10.00u de H. Mis in Heide opdragen. Vanwege dit jubileum, waaraan de komende periode extra aandacht aan geschonken zal worden, zal de H. Mis in Leunen dat weekend niet op zondagochtend gevierd worden, maar op zaterdagavond 28 oktober 2006 en wel om 18.00u. Aller zielenlof In verband met het bovenstaande merken we hierbij op dat het Allerzielenlof dit jaar plaats vindt op zondagmiddag 29 oktober; in Heide én Leunen om 15.00u (deken Smeets zal het Lof in Heide verzorgen), terwijl het Lof in Veulen die dag om 14.00u. zal plaatsvinden. In de H. Missen tijdens het laatste weekend van oktober zullen de overleden parochianen, die sinds Allerzielen vorig jaar zijn overleden, eveneens herdacht worden. Gaan trouwen Op zaterdag 16 september 2006 zullen om 14,30u in de kerk van Leunen trouwen: Jeroen de Groot (28; Vliegenberg 8; Holthees) en Angela Bistervelts (23). In de eerstvolgende editie van "De Ruuper*' zal een overzicht van relevante data worden opgenomen met betrekking tot de gezinsmissen, de Communievieringen en de Vormselvieringen. De betreffende ouders ontvangen binnen afzienbare tijd terzake nog een brief. Bisdom Roermond krijst Poolse parochie Voor het eerst sinds 24 jaar krijgt het bisdom Roermond er een nieuwe parochie bij. Het Noord-Limburgse Meterik is vanaf zondag 10 september de thuisbasis voor een Poolse parochie. De nieuwe parochiegemeenschap richt zich op de vele in Limburg woonachtige Polen en de Poolse seizoenarbeiders. De Poolse parochie krijgt ook een eigen Pools sprekende priester, aldus bisdomwoordvoerder Gijsbrecht Dieteren. Omdat de parochie is gericht op een specifieke bevolkingsgroep - Polen, mensen van Poolse afkomst of die de Poolse taal spreken - wordt de nieuwe geloofsgemeenschap een zogeheten 'personele quasi-parochie', en dus een geloofsgemeenschap die niet zoals

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 4