Loop eens een kerk binnen... achter de computer Wel eens een oude kerk rondgelopen met het gevoel weinig van het geziene 2 te begrijpen? Of helemaal thuis in de kerk, maar geïnteresseerd in net iets meer achtergrondinformatie over die Mariakapel of dat doopvont? Sinds kort zijn er twee nieuwe manieren om daar vanachter de computer wat aan te doen. Op de website Opvoeden doe je zo, de portal over opvoeden van de KRO, kan door middel van prachtige 3D-animaties worden bekeken hoe een kerk in hoofdlijnen is ingericht. De bezoeker komt bijvoorbeeld te weten hoe het zit met het bakje wijwater bij de ingang. En wat er precies gebeurt rond het altaar. Bij alles watje ziet geeft een verteller tegelijkertijd uitleg. De gesproken toelichtingen bij de verschillende kerkelijke plekken en zaken in het kerkgebouw vallen te downloaden op een MP3-speler. Zodat bijvoorbeeld op vakantie, in de koelte van een oude kerk, de kinderen een spannende rondleiding kunnen volgen met hun eigen koptelefoon op terwijl de volwassenen van de gewijde stilte genieten. Zie website: http://opvoeden.kro.nl/portal/kruiskerk.aspx Pastoor Mmntenties opgeven: 'ets formulier achter in de kerk of telefonisch: N. van Staveren0478-585134, Bankrekeningnummer: 1281.02.594 Contactpersoon parochie: Af. Geurts-SlangenLorbaan 9, 0478-588215 Tielen Overleden familie Ji Jrd. Overleden Oud< Lisanne, Joke, Fons, Annie Timmermans Lector Afis intenties opgeven: 'ddels formulier achter in de kerk of telefonisch: D. Drabhels, 0478-510316 Contactpersoon parochie: L. Pomvels, Heidseschoohveg 1, 0478-582421 e overleden ouders Harne en voor Youn Lector

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 3