Kroniek parochiecluster Leunen-Veulen-Heide 2 Sacramentsdag Komend weekend vieren we het Hoogfeest van het H. Sacrament het Lichaam en Bloed van Christus (Sacramentsdag). Sacramentsdag is de naam van de dag, waarop er speciale aandacht is voor de instelling van het sacrament van het altaar, dat wil zeggen de Eucharistie of de H. Mis. Uiteraard staat dit sacrament centraal tijdens iedere eucharistieviering, en helemaal op Witte Donderdag, de dag waarop Jezus het Laatste Avondmaal vierde met zijn leerlingen brood en wijn uitdeelde met de woorden: 'Dit is mijn Lichaamen is mijn Bloed'. In de 13de eeuw is er evenwel een extra dag voor aangewezen en wel de tweede donderdag na Pinksteren Op die dag worden her en der sacramentsprocessies gehouden, waarbij de hostie in een 'monstrans' plechtig wordt rondgedragen. In onze tijd wordt Sacramentsdag in veel landen en zo ook in Nederland op de zondag na deze donderdag, d.w.z. op 18 juni, gevierd. Gaan trouwen Op vrijdagmiddag 30 juni 2006 zal om 14.00u in de kerk van Leunen de huwelijksmis plaatsvinden van Paul Hendrix (Wisselhof 8) en Marieke de Groot. Pastoor C, Müller H. Antonius van Padua Veulen Miisintenties opgespen: Middels formulier achter in de kerk of telefonisch: N. van Staveren, 0478-585134, Bankrekeningnummer: 1281.02.594 Contactpersoon parochie: M. Geurts-Slangen, Lorbaan 9, 0478-588215 17juni 2006 2e zondag na Pinksteren 19.15 Uur: H. Mis Jrd. Thij Sanders. Jrd. Christiaan Erben en Maria Erben-Woker Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers. Frans Mulders. Misdienaars Wouter, Niek, Yvon, Daan Lector Mi a Geurt s

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2006 | | pagina 3